Városlista
2025. október 2, csütörtök - Petra

Hírek

2020. Szeptember 11. 08:54, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Fokozottan fertőtlenít a MÁV és a Volánbusz

Fokozottan fertőtlenít a MÁV és a Volánbusz

Újra minden nap fertőtlenítik a nemzetközi, a budapesti elővárosi és a fővárost érintő személyszállító vonatokat, valamint a Volánbusz járatait és az autóbusz-állomásokat is - tájékoztatta a MÁV csütörtökön az MTI-t.

A közlemény szerint a Budapest elővárosában közlekedő valamennyi és a fővárost érintő szerelvények többségét ismét naponta fertőtlenítik szeptember 8-ától. Ez naponta a teljes járműpark majdnem felt, átlagosan mintegy 600 járművet jelent.

A MÁV-Start a veszélyhelyzet ideje alatt naponta, a megszűnése óta, június 19-től hetente fertőtlenítette járműparkját.

A Volánbusz fokozottan takarítja az autóbusz-állomásokat és az autóbuszokat, vírusölő szerrel mossa le a kapaszkodókat, kézfertőtlenítő szert biztosít az utasokkal közvetlen kapcsolatban álló munkavállalóinak, és helyez ki a munkahelyi mosdókba és tisztálkodó helyiségekbe. A társaság az autóbuszokat minden éjjel és napközben is takarítja - írták.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 02. 07:06, csütörtök | Belföld

Hidvéghi Balázs: ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása

Ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása Budapesten, november elejére, közepére, országszerte mindenki megkapja őket - mondta Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán.

2025. Október 02. 07:05, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot

Magyarország megkerülésével, jogi trükközéssel nem lehet megnyitni Ukrajna európai uniós csatlakozási folyamatát

2025. Október 01. 07:46, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre Nyíregyházán

54 milliárd forintos beruházással a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre mostanra Nyíregyházán, s ez a vállalat egyetlen olyan üzeme Európában, amelyben a termelés minden folyamata jelen van

2025. Október 01. 07:45, szerda | Belföld

Kövér László: Magyarország testvéri népként tekint a törökökre

Magyarország testvéri népként tekint a törökökre - hangsúlyozta Kövér László, az Országgyűlés elnöke a Maarif Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium megnyitó ünnepségén kedden Budapesten.