Hírek

2011. December 22. 08:02, csütörtök | Sport
Forrás: mno.hu

Góleső az olasz évzárón

A legnagyobb rangadón csak a küzdelem dominált, máshol viszont potyogtak a gólok az olasz bajnokság hétközi játéknapján.

A forduló legnagyobb érdeklődéssel várt meccsét a Stadio Friuliban rendezték, ahol a Juventus azzal a tudattal lépett pályára, hogy ha megnyeri az első fordulóból elhalasztott meccset, az első helyen karácsonyozhat. Hasonló volt a tét az Udinese számára is, amely győzelem esetén megelőzhette volna az eddig veretlen torinói együttest.

Az első percekben alaposan bekezdtek a csapatok: a nyolcadik percben Claudio Marchisio kis híján a kapuba pörgette a labdát, majd nem sokkal később Mauricio Isla révén az Udinese is veszélyeztetett, Gianluigi Buffon azonban hárított.

Amilyen fergeteges tempóban nyitottak a csapatok, később úgy kezdett egyre inkább ellaposodni a találkozó, helyzetek csak ritkán alakultak ki. A második félidő elején a Juventus lépett fel támadóbban, igazán nagy helyzetig azonban nem jutott ebben a periódusban. Később már mindkét csapat figyelt arra, hogy legalább az egyik pontot megszerezze, ezért felesleges kockázatot senki nem vállalt, a pályán a játék helyett inkább a küzdelem dominált.

A meccs utolsó lehetőségét a Juventus hagyta ki a 83. percben, ekkor Fabio Quagliarella jó helyzetből célozhatott, a középre tartó lövést azonban Samir Handanovic szögletre bokszolta. Az eredmény az utolsó percekben sem változott, a Juventus 17. bajnokiján is megőrizte veretlenségét, a tabellán azonban átengedte a vezetést a Milannak, még ha pontszámban nincs is különbség a csapatok között.

Az esti programban már nem kellett csalódniuk a szurkolóknak, unalmas meccs alig-alig akadt: az Inter hátrányból állt fel a Lecce ellen és végül nyert 4–1-re, a Napoli gálaelőadással vett búcsút az évtől, a Catania pedig kétgólos hátrányból mentett pontot a Parma ellenében. A Lazio meglepetésre nem bírt a Chievóval, a Roma simán nyert a Bologna vendégeként.

Atalanta–Cesena 4–1 (3–1)
Gólszerzők: Denis (17. – büntetőből), Marilungo (18., 44.), Peluso (71.) ill. Candreva (12.)

Bologna–AS Roma 0–2 (0–2)
Gólszerzők: Taddei (17.), Osvaldo (40.)

Inter–Lecce 4–1 (1–1)
Gólszerzők: Pazzini (34.), Milito (49.), Cambiasso (73.), R. Álvarez (81.) ill. Muriel (20.)

Napoli–Genoa 6–1 (4–1)
Gólszerzők: Cavani (12., 24.), Hamsik (17.), Pandev (45.), Gargano (49.), Zuniga (80.) ill. Jorquera (27.)

Novara–Palermo 2–2 (0–1)
Gólszerzők: Mazzarini (77.), Rigoni (84.) ill. Ludi (20. – öngól), Bertolo (74.)

Parma–Catania 3–3 (3–1)
Gólszerzők: Modesto (5.), Biabiany (23.), Floccari (44.) ill. Almiron (21.), Lodi (74. – büntetőből), Catellani (85.)

Lazio–Chievo 0–0 (0–0)

Ezek érdekelhetnek még

2024. Április 19. 07:24, péntek | Sport

Bukaresti tenisztorna - Fucsovics legyőzte a második kiemeltet, és negyeddöntős

Fucsovics Márton bravúros győzelemmel bejutott a negyeddöntőbe az 579 ezer euró összdíjazású, bukaresti salakpályás férfi tenisztornán.

2024. Április 17. 17:22, szerda | Sport

Párizs 2024 - Száz nappal a rajt előtt már 150 kvótája van Magyarországnak

Már százötven kvótája van a magyar csapatnak, mely összességében közel kétszáz fős lehet

2024. Április 16. 21:49, kedd | Sport

Csak századmásodpercekre az első helytől

Gender Tamás Junior 2024. 04. 10-13. között Franciaországban, Champions of the Future (RGMMC) bajnokság keretein belül, Val d\'Argenton-ban a Circuit de karting du Val d\'Argenton-on versenyzett.

2024. Április 16. 10:14, kedd | Sport