Városlista
2026. június 20, szombat - Rafael

Hírek

2023. Szeptember 03. 07:54, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Gulyás Gergely: bízunk abban, hogy a következő évek a magyar oktatás évei lesznek

Gulyás Gergely: bízunk abban, hogy a következő évek a magyar oktatás évei lesznek

Bízunk abban, hogy a következő évek a magyar oktatás évei lesznek, amihez szükség van iskolafejlesztésre, a pedagógusbérek emelésére és arra, hogy legyenek diákok

- mondta a Miniszterelnökséget vezető miniszter szombaton, a Pest vármegyei Maglódon.

Gulyás Gergely a Vermesy Péter Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola új tagépületének átadásán elmondta, hogy az 5,5 milliárd forintos kormányzati beruházásból megvalósult iskola 440 négyzetméteres épületének megépítéséről a kormány még 2017-ben döntött.

Az intézmény 10 tantermes, 8 osztályos, 4 szaktantermes, 3 csoportszobás és tornacsarnokkal, valamint a néptáncoktatást szolgáló táncteremmel is rendelkezik.

Ez a modern épület a megnövekedett igénybevétel mellett is minden olyan célt szolgálni és biztosítani tud, amelyet az oktatási kormányzat célként kijelölt - fogalmazott a miniszter.

Gulyás Gergely szólt arról, hogy míg az ország területének nagy részén a demográfia hátulütőivel vagyunk kénytelenek szembenézni, kevesebb gyermek születik, az osztálylétszámok egyre alacsonyabbak, kisiskoláknál sokszor nehezen indulnak osztályok, addig Pest vármegye egy sziget, ahol ezzel ellentétben pozitív fejlemények tapasztalhatók, ami ugyancsak okozhat nehézségeket.

"Itt nem kevés gyermek van, hanem sok", és azok az iskolaépületek, amelyek néhány évtizeddel ezelőtt elegendőek voltak az oktatáshoz, ma már kevésnek bizonyulnak - mondta, hozzátéve: bízik benne, hogy a következő hónapokban és években Pest vármegye több településén is hasonló okból találkoznak, mint a maglódi iskolafejlesztés.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 20. 12:00, szombat | Belföld

Szőlő utcai ügy - Pócs János újabb feljelentést tesz a jövő héten

Újabb feljelentést tesz jövő héten az ügyészségen Pócs János fideszes országgyűlési képviselő a Szőlő utcai ügyben. A politikus ezt pénteki budapesti sajtótájékoztatóján közölte.

2026. Június 20. 11:00, szombat | Belföld

Sulyok Tamás aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását

Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását és elrendelte a Magyar Közlönyben való kihirdetését - közölték az államfő Facebook-oldalán pénteken.

2026. Június 20. 10:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: elfogadhatatlan, hogy a közérdek helyett az autópálya-koncesszor profitja diktálja a szabályokat

Az M1-es autópályán tapasztalható torlódások mögött nemcsak a felújítások állnak: a korábbi kormány a Mészáros-Szíjj koncesszor kedvéért feloldotta az egyszerre lezárható útszakaszokra vonatkozó korlátokat.

2026. Június 20. 08:23, szombat | Belföld

Magyar Péter: októberben lezárulhat a hetes cikkely szerinti eljárás

Októberben lezárulhat a Magyarország ellen nyolc éve, a Sargentini-jelentés alapján indított hetes cikkely szerinti eljárás