Hírek
2012. Május 14. 07:09, hétfő |
Külföld
Forrás: mno.hu / MTI
Ha kell, külföldre engedik Timosenkót
A kijevi kormány fontolóra veszi, hogy külföldre engedi gyógykezelésre a volt ukrán kormányfőt, ha orvosi szakvélemény szerint Julija Timosenko Ukrajnában nem juthat hozzá megfelelő gyógyterápiához.
Nikola Azarov miniszterelnök a Euronews tévé-csatornának vasárnap nyilatkozva hangoztatta, hogy ez csak abban az esetben lehetséges, ha az illetékes orvosi bizottságok arra a megállapításra jutnak, hogy Ukrajna területén nincs mód Timosenko megfelelő kezelésére. A kormány ebben az esetben emberiességi megfontolásokból megvizsgálja annak lehetőségét, hogy külföldre engedjék a beteget gyógyításának a folytatására.
Azarov felhívta a figyelmet arra, hogy ehhez viszont néhány jogszabályt meg kell változtatni, mert – mint hangoztatta – a volt kormányfőt nem politikai meggyőződéséért ítélték el, hanem hivatali visszaélés vádja alapján, amely szerint miniszterelnökként Ukrajnára nézve hátrányos gázszállítási szerződést írt alá Oroszországgal. Tavaly októberben ezért hét év szabadságvesztést szabtak ki rá.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 30. 09:51, kedd | Külföld
Kreml: Moszkva egyetért Donald Trumppal abban, hogy közel a rendezés
Moszkva egyetért Donald Trump amerikai elnöknek azon kijelentésével, miszerint a felek közel állnak az ukrajnai konfliktus rendezéséhez, és a tárgyalások végső szakaszban vannak
2025. December 30. 09:47, kedd | Külföld
Ukrajnai háború - Vlagyimir Putyin: visszavonul az ukrán hadsereg
Mindenhol visszavonulnak az ukrán fegyveres erők a harci érintkezési vonal mentén - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök az orosz hadsereg parancsnokaival hétfőn megtartott tanácskozáson.
2025. December 29. 07:48, hétfő | Külföld
Donald Trump Kijevbe is kész elutazni, ha az előmozdítja a béke ügyét
Donald Trump akár Kijevbe is kész elutazni, amennyiben az előmozdítja a béke ügyét, hogy az ukrán parlamentben felszólaljon egy megállapodás elfogadásának érdekében
2025. December 29. 07:44, hétfő | Külföld
Orosz elnöki tanácsadó: a harcok végleges leállítása érdekében Kijevnek politikai döntést kell hoznia a Donyec-medencéről
Donald Trump amerikai és Vlagyimir Putyin orosz elnök vasárnap folytatott telefonbeszélgetése során egyetértettek abban, hogy a harcok végleges leállítása érdekében Kijevnek politikai döntést kell hoznia a Donyec-medencéről
