Városlista
2026. április 1, szerda - Hugó

Hírek

2016. Február 06. 06:00, szombat | Belföld
Forrás: mti

Hamarosan nem lehet akármivel fűteni

Hamarosan nem lehet akármivel fűteni

Kormányrendelet szabályozná jövő év júliusától a magas kéntartalmú és alacsony fűtőértékű tüzelőanyagok értékesítését.

A kormány honlapján pénteken megjelent tervezet szerint csak engedéllyel rendelkező tüzelőberendezésben lehetne magas kéntartalmú és alacsony fűtőértékű szenet, lignitet felhasználni.

Az indoklás szerint a szennyezőanyag-kibocsátást - nemzetközi példákhoz hasonlóan - a nem engedélyköteles tüzelőberendezésekben használható tüzelőanyagok kéntartalmának korlátozására és minimális fűtőértékének előírására szolgáló jogszabály megalkotásával lehet csökkenteni.

A tüzelőanyagok fajlagos kéntartalmát és fűtőértékét méréssel, akkreditált laboratóriumban kell meghatározni. Amennyiben a fűtőanyag megfelel az előírásnak, azt szabadon forgalmazhatónak kell minősíteni.

A tervezet szerint a határértéknél magasabb kéntartalmú, illetve a limitnél alacsonyabb fűtőértékű szenet, lignitet csak engedéllyel rendelkező tüzelőberendezésben lehet elégetni, ezért csak az engedély birtokosa vásárolhat ilyen tüzelőanyagot. A kereskedésekben ezeket a fűtőanyagokat hatósági igazolvánnyal rendelkezők számára forgalmazható minősítéssel kell ellátni.

Az előírások a cégek mellett a magánszemélyekre, a lakásszövetkezetekre és a társasházakra is vonatkoznának. Azok betartását a piacfelügyeleti hatóság ellenőrizné.

A rendelet várhatóan jövő év július 1-jén lép hatályba, a tervezetet február 10-ig lehet véleményezni.

Címkék: fűtő, fűtés, kémény, kén

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 31. 15:00, kedd | Belföld

Meghalt Nádasdy Ádám nyelvész, költő és műfordító

2026. Március 31. 07:16, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Hazát szeretetre és tiszteletre lehet építeni

Ünneprontóknak nevezte a Tisza Párt híveit hétfőn a miniszterelnök, a Fidesz elnöke Szolnokon a kormánypártok választási nagygyűlésén.

2026. Március 30. 10:00, hétfő | Belföld

MÁV: nem kell visszautalni a tévesen kifizetett késési biztosítást

Senkinek nem kell visszautalnia az informatikai hiba miatt tévesen kifizetett késési biztosítást - közölte vasárnap a MÁV.

2026. Március 30. 08:02, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: az ukránok egy ukránbarát kormányt akarnak létrehozni Magyarországon

Az ukránok a pénzükkel, az olajblokádjukkal, és a kémeikkel próbálnak egy ukránbarát kormányt létrehozni Magyarországon - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap Békéscsabán.