Városlista
2025. október 2, csütörtök - Petra

Hírek

2019. Február 13. 07:34, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Három település tart időközi önkormányzati választást

Három település tart időközi önkormányzati választást

Mekényes, Korlát és Bakonyszentiván rendez vasárnap időközi polgármester választást.

A Baranya megyei Mekényesen azért kellett időközi választást rendezni, mert az észak-baranyai község korábbi független polgármestere, Major Ottó novemberben lemondott. A településvezetői tisztségért egyetlen független jelölt, Schild Róbert indul. Mekényes választási névjegyzékében 250-en szerepelnek.

A Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Korláton ugyancsak a korábbi polgármester, Hriczu Imre (független) lemondása miatt kell időközi választást tartani. A Zempléni-hegység nyugati lábánál lévő település polgármesteri posztjáért négy független jelölt indul: Takács Krisztián, Báder József, Lukács Máté és Horváth Elemér. A választási névjegyzékben 241 helybéli szerepel.

A Veszprém megyei Bakonyszentivánon azért tartanak időközi választást, mert az eddigi, független polgármester, Karvas János tavaly november 28-án elhunyt. A vasárnapi voksoláson egyedüliként induló független Frum Istvánra 184 választó adhatja le szavazatát a település egyetlen szavazókörében.

Vasárnap egy időközi települési nemzetiségi önkormányzati választást is tartanak: Bács-Kiskun megyében, Kecskeméten két görög képviselőt választanak, mert a képviselők száma a képviselő-testület működéséhez szükséges létszám alá csökkent.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 01. 07:46, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre Nyíregyházán

54 milliárd forintos beruházással a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre mostanra Nyíregyházán, s ez a vállalat egyetlen olyan üzeme Európában, amelyben a termelés minden folyamata jelen van

2025. Október 01. 07:45, szerda | Belföld

Kövér László: Magyarország testvéri népként tekint a törökökre

Magyarország testvéri népként tekint a törökökre - hangsúlyozta Kövér László, az Országgyűlés elnöke a Maarif Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium megnyitó ünnepségén kedden Budapesten.

2025. Október 01. 07:44, szerda | Belföld

Megerősítette és bővítette együttműködését a Debreceni Egyetem és a BMW Debrecen

Megerősítette és bővítette együttműködését a Debreceni Egyetem (DE) és a BMW Debrecen, az erről szóló megállapodást kedden írták alá a felsőoktatási intézményben tartott sajtótájékoztatón.

2025. Szeptember 30. 07:19, kedd | Belföld

Gulyás Gergely: Magyarország hétfőn tükörintézkedéseket vezet be ukrán hírportálok ellen

Magyarország a viszonosság elvét követve hétfőn tükörintézkedéseket vezet be ukrán hírportálok ellen, így azok Magyarország területén nem lesznek elérhetők - közölte a Miniszterelnökséget vezető miniszter a Facebook-oldalán.