Városlista
2026. január 8, csütörtök - Gyöngyvér

Hírek

2017. November 15. 07:32, szerda | Belföld
Forrás: mti

Hatalmas tartályokat szállítanak Budapestről Gyöngyöshalászra négy éjszaka

Hatalmas tartályokat szállítanak Budapestről Gyöngyöshalászra négy éjszaka

Nagyméretű tartályokat szállítanak Budapestről Gyöngyöshalászra több novemberi éjszakán, a kijelölt útvonalon időszakonként az elektromos és a távközlési szolgáltatás is szünetel majd - közölte a Bau-Trans Kft. az MTI-vel.

Azt írták, hogy két ütemben valósul meg a projekt. Az első hétfő este tízkor indult, és szerdán ér véget, a második pedig csütörtöktől szombatig tart. Mindkét alkalommal három tartályt visznek a fővárosi Cserhalom utcából Gyöngyöshalászra, az út mintegy száz kilométer hosszú.

A szerelvények hosszúsága 42, szélessége 4,8, magassága 5,6 méter, a legnehezebbik súlya 183 tonna. A szállítmány csak este tíz és reggel hat óra között haladhat, az autók a közbeeső napokon egy bagi parkolóban állnak.

Az útvonalat, amelyet a rendőrség biztosít, több hónapos tervezés és előkészítés eredményeként alakították ki.

Mivel az M3-as autópályára nem lehet felhajtani a konvojjal, kisebb utakat kellett választani. Több szakaszt statikai vizsgálatok után jelöltek ki, egy hidat alá is támasztottak.

Sok helyen táblákat és egyéb műtárgyakat kellett elbontatni, út menti fákat gallyaztatni, elektromos és távközlési vezetékeket bontatni és megemeltetni, hogy a szerelvények akadálymentesen átjussanak az adott szakaszon - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 08. 07:38, csütörtök | Belföld

Nagy Márton: 2026-ban a legfontosabb a biztonság, a kiszámíthatóság, a stabilitás és a fejlődés

2026-ban a legfontosabb a biztonság, a kiszámíthatóság, a stabilitás és a fejlődés - hangsúlyozta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóüzenetében.

2026. Január 08. 07:33, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor látogatást tett az Operatív Törzs Ügyeleti Központjában

Orbán Viktor látogatást tett szerdán az Operatív Törzs budapesti Ügyeleti Központjában, ahonnan a hóhelyzet kezelését irányítják. A kormányfő a látogatásról a Facebook oldalán több bejegyzésben is beszámolt.

2026. Január 08. 07:33, csütörtök | Belföld

Hófúvás miatt másodfokú riasztást adott ki a HungaroMet a Dunántúlon

Hófúvás veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki a barcsi járásra a HungaroMet Zrt. csütörtök hajnalban.

2026. Január 07. 07:53, szerda | Belföld

A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől

A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a Facebookon.