Városlista
2026. február 14, szombat - Bálint

Hírek

2019. December 21. 19:08, szombat | Bulvár
Forrás: szeretlekmagyarorszag.hu

Hatalmas vagyont örökölhetnek Benkő Dániel lányai

Hatalmas vagyont örökölhetnek Benkő Dániel lányai

Nagy értékű ingatlan, műtárgyak, drága hangszerek és egy különleges borgyűjtemény is található a hagyatékban.

Hatalmas vagyont hagyott hátra a vasárnap elhunyt Benkő Dániel. Mint mi is megírtuk, a lant- és gitárművész szívinfarktusban halt meg.

Egyik lánya azt nyilatkozta, hogy apja "fantasztikus művész volt, óriási űrt hagyott maga után". Mint közölte, édesapja temetésén csak a szűk családi és baráti kör lesz jelen.

Benkő Dániel huszonéves barátnője, Bazsarózsa teljesen összetört párja halála miatt.

A művész után nagy értékű hagyaték maradt.

A százmilliókat érő vagyont valószínűleg a két lánya örökli.

A 43 éves Vivien évek óta külföldön, Franciaországban él, és ritkábban tartották a kapcsolatot. Benkő még az unokájára sem volt nagyon kíváncsi. Ettől függetlenül hasonló részt kaphat az örökségből, mint a másik kapcsolatából született huszonéves Dalma.

Egy előkelő budai hegyvidéki területen lévő ingatlan, egy stúdió, drága festmények, hangszerek is voltak Benkő tulajdonában.

A műkincsek mellett egy különleges 1300 palackból álló borgyűjteményt is hátrahagyott, melyet a pincében egy bortrezorban tárolt.

Nagy kedvelője volt a bornak, így minden nevesebb hazai borásztól is őrzött pár palackkal, sőt vannak a készletben olyanok is, amelyek már csak itt találhatók meg. A gyűjtemény alapját azok a borok adták, melyeket még Franciaországban vásárolt, ahol Vivien édesanyjával - egy jómódú, befolyásos francia család tagjával - élt. Ekkor ismerte meg a Rothschild család borait, ezek körül is megtalálható pár a gyűjteményben. Utoljára 70. születésnapjára készíttetett egy bort, melyet szerelme után Bazsarózsának nevezett el.

A Pálinkás Pincészet vezetője, Pálinkás Attila szerint jó barátok voltak, így jól ismeri a gyűjteményt is, melynek értéke szerinte nehezen meghatározható, de eszmei értéke felbecsülhetetlen. A szakember úgy véli, hogy a borok legjobb helye egy Benkő Dániel múzeumban lenne.

szeretlekmagyarorszag.hu

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 11. 15:00, szerda | Bulvár

Három hét alatt országszerte 111 ezer nézője volt a Magyar menyegző című filmnek

Három hét alatt 111 ezer néző látta a hazai mozikban a Forum Hungary forgalmazásában vetített Magyar menyegző című filmet.

2026. Február 09. 07:24, hétfő | Bulvár

Gyerekcsíny miatt vadászgépeket riasztottak Izraelben a Wizzair londoni járatához

Gyerekcsíny miatt vadászgépeket riasztottak Izraelben a Wizzair londoni járatához vasárnap – jelentette a repülőtéri hatóság Izraelben.

2026. Február 06. 13:00, péntek | Bulvár

Idén június 27-én lesz a MOL Balaton-Átevezés

Idén június 27-én rendezik meg, immár kilencedik alkalommal az ország egyik legnagyobb szabadidős vízisporteseményét, a MOL Balaton-Átevezést, amelynek központja ezúttal is a Zamárdi Szabadstrandon lesz.

2026. Január 23. 07:17, péntek | Bulvár

Oscar-díj - Ryan Coogler Bűnösök című filmje történelmet írt minden idők legtöbb, 16 jelölésével

Ryan Coogler bluesos hangulatú vámpír eposza, a Bűnösök című film kapta minden idők legtöbb, 16 jelölését az amerikai filmakadémia díjaira csütörtökön Los Angelesben.