Városlista
2025. július 26, szombat - Anna, Anikó

Hírek

2017. Október 16. 05:13, hétfő | Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu

Hétfőn Alba Regia Felsőoktatási Expo, kedden FMH állásbörze

Október 16-án, hétfőn az Alba Regia Felsőoktatási Expo, október 17-én, kedden pedig a Fejér Megyei Hírlap Állásbörze várja az érdeklődőket az Alba Regia Sportcsarnokban.

Az első napon a továbbtanulóknak kínál lehetőséget az expo, ahová szülőket és diákokat egyaránt várnak!

A két rendezvény az idén először kapcsolódik össze, hiszen vannak olyan cégek, amelyek a duális képzés kapcsán a diákokkal is kapcsolatban állnak, de állásajánlataik is vannak az érdeklődők számára. A Felsőoktatási Expo hétfőn 13 órától 18 óráig várja a továbbtanulókat, kedden pedig az Állásbörze 10 órától 18 óráig az álláskeresőket.

  • A helyben tanulásnak és a duális képzésnek is nagyon sok előnye van.

Az Alba Regia Felsőoktatási Expo-n a középiskolás diákok és szüleik a Székesfehérváron elérhető egyetemi képzésekről, azon belül is hangsúlyosan a duális képzés nyújtotta lehetőségekről kaphatnak tájékoztatást.

A következő tanévtől is tovább bővülnek a duális továbbtanulási lehetőségek Székesfehérváron: mintegy kétszáz új duális hallgatói hely lesz jövő év szeptemberétől és nemrégiben állapodott meg a város a Corvinus Egyetemmel, hogy a vendéglátás-turizmus duális képzés is elindul jövő szeptembertől Fehérváron. Az Óbudai Alba Regia Műszaki Karán pedig mintegy 120 duális hely lesz jövőre.

  • Mindhárom felsőoktatási intézmény tart nyílt napokat és hétről-hétre folyik a város középiskoláiban az a tájékoztató sorozat, amivel személyesen mutatják be a diákoknak a fehérvári felsőoktatási lehetőségeket.

A duális képzési forma lényege, hogy a hallgatók, miközben nappali tagozaton tanulnak, egyidejűleg gyakornokként dolgoznak a képzésben résztvevő és a tanulmányokhoz kapcsolódó gyakorlati oktatás nyújtó vállalatnál. A diákok ilyen módon naprakész szakmai gyakorlati ismereteket szereznek és megismerkedhetnek a szakterületüket érintő legújabb technológiákkal is. A duális képzésben foglalkoztatott hallgatók munkabért kapnak (az állami ösztöndíj rendszer juttatásai mellett), így már a tanulás mellett pénzt keresnek, önfenntartóvá válhatnak akár az egyetemi éveik alatt.

A szakkiállítást követő napon állásbörze várja az álláskeresőket. A börzét Székesfehérvár a Fejér Megyei Hírlappal közösen szervezi október 17-én, kedden. Az kiállításnak több éves hagyománya van már a városban, a rendezvény a kiállítók és az érdeklődők számára egyaránt vonzó. Az elmúlt évben majdnem harminc kiállító, vállalkozás, intézmény és munkaerő-közvetítő hozta el ajánlatait.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi

95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba

Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba

2025. Július 26. 10:05, szombat | Bulvár

A Magyar Posta tematikus személyes bélyeget bocsátott ki Buzánszky Jenő tiszteletére

A Magyar Posta tematikus személyes bélyeget bocsátott ki Buzánszky Jenő születésének 100. évfordulója alkalmából.

2025. Július 26. 10:01, szombat | Belföld

A Meta beszünteti a politikai hirdetéseket az EU-ban az uniós szabályozás miatt

A többek között a Facebook és az Instagram platformokat üzemeltető META, pénteken bejelentette, hogy októbertől beszünteti a politikai, választási és társadalmi témájú hirdetéseket az Európai Unióban.

2025. Július 26. 09:58, szombat | Belföld

Visit Hungary: már több mint 10 millió turista érkezett az országba

Idén július 23-án lépte túl a vendégek száma a 10 milliót, már most Magyarország népességét meghaladó vendégforgalmat bonyolított a turisztikai szektor - közölte a Visit Hungary az MTI-vel pénteken.