Hírek
2012. Október 07. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Hobo, Lord, Kárpátia és Lady Macbeth a Tiszaliget Fesztiválon
A kerek évfordulók jegyében rendezik meg október 22-én Szolnokon a Tiszaliget Fesztivált, amelyen a jubileumát ünneplő Lord és Lady Macbeth mellett színpadra áll Hobo és Bandája, illetve a Kárpátia.
A fesztiválon az első fellépő a 25 éve alakult szolnoki Lady Macbeth lesz, majd a 40 éves szombathelyi Lord együttes következik. A harmadikként színpadra álló Kárpátia az elmúlt évek egyik legsikeresebb nemzeti rock zenekara, amelyik minden évben új albummal jelentkezik - közölte Rákász István, a rendezvény sajtóreferense az MTI-vel.
A Tiszaliget Fesztiválon Hobo és Bandája zárja a fellépők sorát: Hobo (Földes László) a HBB-ből ismert régi társaival, Póka Egon basszusgitárossal és Deák Bill Gyula énekessel közösen áll színpadra. A formáció tovább viszi a Hobo Blues Band hagyományait, emellett különböző feldolgozásokat, verseket tartalmaz a repertoár. A Hobo és Bandájában Póka Egon tanítványai, ifj. Tornóczky Ferenc gitáros és Szakadáti Mátyás dobos, továbbá Fekete-Kovács Kornél trombitás zenél.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 01. 14:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: világszínvonalú kutatóközpont jön létre Magyarországon
2026. Április 01. 11:00, szerda | Belföld
KSH: januárban a bruttó átlagkereset 840 600 forint volt
2026 januárjában a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 840 600, a nettó átlagkereset 585 700 forint volt.
2026. Április 01. 07:20, szerda | Belföld
Takács Péter: évente húszmilliárd forinttal többet fordít a kormány CT-, MR- és ultrahang-diagnosztikára
Évente húszmilliárd forinttal többet fordít a kormány CT-, MR- és ultrahang-diagnosztikára, mint eddig - hangsúlyozta a Belügyminisztérium egészségügyi államtitkára kedden Baján.
