Hírek
2013. Július 24. 08:11, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Hőség - Megerősíti a műszaki szolgálatot a BKK
Megerősített műszaki szolgálatot rendelt el a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) a legmelegebb napokra, több buszvezetőt állítanak készenlétbe, és a felsővezeték-hálózatot is szabályozzák.
A BKK szerdán az MTI megkeresésére azt közölte, hogy a vasúti infrastruktúrán különösebb rendkívüli intézkedést nem rendelnek el, mert a vágányok locsolását, hűtését már május óta folyamatosan végzik, a vágányok felpúposodása pedig ebben az időszakban már nem jellemző. Szükség szerint szabályozzák a felsővezeték-hálózatot, mert a vezetékek a hő hatására meglazulnak, azok belógásából pedig áramszedőtörések keletkezhetnek.
A hétvégére megerősítették a telephelyi műszaki szolgálatot, és több buszvezetőt rendeltek készenlétbe, hogy szükség esetén a váltást meg tudják oldani.
Emellett a BKK engedélyezi a dolgozóknak a könnyebb formaruha, például a bermudanadrág viselését, valamint eltekintenek a nyakkendő viselésétől. További könnyítés, hogy a nagyobb végállomásokon kérésre leváltó munkatársat biztosítanak. A hűtött víz biztosítása folyamatos, és a pihenőhelyiségek nagy része légkondicionált.
A vágányok felpúposodásával kapcsolatban az BKK azt írta, az a tavaszi és nyár eleji időszakban gyakoribb, amikor nagy a hőmérséklet-ingadozás. Áprilisban, májusban és júniusban a napsütéses napokon 4-8 esetben is előfordul hőkivetődés, a mostani kánikulában hetente két-három alkalommal kell hibaelhárítást végezniük.
A kivetődések a régi, elhasznált nagypaneles burkolt vágányokon keletkeznek, ahol a töredezett szélű betonpanelek a beültetett sínszálat nem tartják meg, a hőmérséklet változásából adódó feszültség hatására kimozdulnak a helyükből.
A legtöbb hiba az 1-es villamos vonalán, a Bécsi út és a Kerepesi út között, illetve a 3-as vonalán, a Kőrösi Csoma úton jelentkezik, de a BKK jelezte, hogy e vonalak felújítása az ősszel megkezdődik. A XIX. kerületi Ady Endre úton, a IV. kerületi Görgey úton, valamint az Erzsébet királyné útján és a Gubacsi úton szintén sűrűn történik felpúposodás, várhatóan a következő 2-3 évben e szakaszok felújítása is megtörténik.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 09. 12:18, szerda | Belföld
Hubai Imre: az éves öntözési igény többletvíz formájában be van tárazva a tájban
A Vizet a tájba program révén jelenleg 178 millió köbméter többletvíz áll rendelkezésre öntözésre, ami nagyjából megfelel Magyarország éves öntözési vízigényének
2025. Július 09. 07:13, szerda | Belföld
Nagy Bálint: újranyithat a Hévízi Tófürdő fürdőháza, készül a létesítmény hosszú távú fejlesztési koncepciója
A kormány 381 millió forint támogatást biztosít a Hévízi Tófürdő nemrég bezárt, tavi fürdőépületének rövidtávú helyreállítására
2025. Július 08. 16:39, kedd | Belföld
NGM: júniusban ismét többlettel zárt a költségvetés, a kormány változatlanul elkötelezett a költségvetési stabilitás megőrzése é
Magyarország pénzügyei rendezettek, a szigorú költségvetési fegyelem fenntartása változatlanul a kormány kiemelt prioritása
2025. Július 08. 12:44, kedd | Belföld
E.ON: több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás
Több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás a hétfő délutáni vihar után az E.ON Hungária Csoport működési területén – közölte a cég kedden az MTI-vel.