Hírek
2013. Augusztus 04. 19:13, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Hőség - Vasárnap is megdőlt a fővárosi melegrekord
Vasárnap is megdőlt a fővárosi napi melegrekord.
A közlemény szerint ezen a napon eddig 35,6 Celsius-fok volt a legmagasabb hőmérséklet Budapesten, ezt 1998-ban mérték. Most viszont Újpesten csaknem fél fokkal melegebb volt, az új augusztus 4-i fővárosi melegrekord 36 fok lett.A fővárosi napi melegrekord szombaton is megdőlt. Aznap még melegebb volt, az augusztus 3-i új melegrekord 37,6 fok lett.
Az előrejelzések szerint a következő napokban folytatódik és fokozódik a felmelegedés, 40 Celsius-fokos melegre kell készülni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 30. 08:00, kedd | Belföld
Hőség - Szerda éjfélig meghosszabbodik a harmadfokú hőségriasztás
Szerda éjfélig meghosszabbítja a harmadfokú hőségriasztást az országos tisztifőorvos
2026. Június 29. 17:00, hétfő | Belföld
Hőség - Több Pest vármegyei településen vízkorlátozást rendeltek el
Több Pest vármegyei településen vízkorlátozást rendeltek el, vagy takarékosságra kérték a lakosságot a nagy hőség és az emiatt megnövekedett vízhasználat miatt
2026. Június 29. 12:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter: a költségvetést drámaian rossz állapotban találtuk az átadás-átvétel után
A magyar költségvetést drámaian rossz állapotban találtuk az átadás-átvétel után - közölte Magyar Péter miniszterelnök hétfőn a Facebook-oldalán közzétett videójában.
2026. Június 29. 09:02, hétfő | Belföld
Hőség - Meteorológia: hétfőn nagyon erős UV-B-sugárzás várható
Hétfőn figyelmeztetési kritériumot meghaladó, nagyon erős UV-B-sugárzás várható országszerte - közölte a HungaroMet Nonprofit Zrt. vasárnap az MTI-vel.
