Hírek
2017. Szeptember 11. 05:02, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Hűvösebb, változékonyabb idő lesz a héten

Lehűlésre, változékonyabb időre kell készülni a héten, a maximumok egyre inkább 20 Celsius-fok körül alakulnak majd. Emellett többször várható eső és erős, viharos szél is
- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálatnak vasárnap az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.
Hétfőn az ország legnagyobb részén több órára kisüt a nap. Emellett napközben néhol - főként nyugaton - kora estétől egyre több helyen zápor, zivatar is várható. A szél megélénkül, többfelé meg is erősödik, zivatar környezetében, valamint estétől a Dunántúlon egyre nagyobb területen viharossá fokozódik. A legalacsonyabb hőmérséklet 13-19, a legmagasabb hőmérséklet 27-32 fok között valószínű.
Kedden is erős, több helyen viharos lehet a szél. Emellett eleinte többfelé, majd főként északkeleten, keleten várható eső, zápor, főként keleten, északkeleten helyenként zivatar is kialakulhat. A leghidegebb órákban 13-20 fok lehet. Napközben 17-24 fokig melegszik a levegő.
Szerdán kezdetben délen néhol lehet még zápor, de később csapadék már nem valószínű, napos idő várható. A minimumhőmérséklet 7-13 fok között valószínű. A nappali maximumok 20-25 fok között alakulnak.
Csütörtökön eleinte túlnyomóan derült, napos idő várható. Délután, este viszont már főként a Dunántúlon és északon szórványosan zápor is lehet, és több helyen erős, viharos széllökések is lehetnek. A legalacsonyabb hőmérséklet 10-15, a legmagasabb hőmérséklet 23-28 fok között valószínű.
Pénteken a kezdetben még erős szél fokozatosan mérséklődik. Eleinte főként a Dunántúlon és északkeleten eső, zápor még valószínű, majd megszűnik a csapadék. A leghidegebb órákban 10-16 fok lehet. Napközben 16-22 fokig melegszik a levegő, keleten lesz a melegebb.
Szombaton a több-kevesebb napsütés mellett több helyen alakulhat ki záporeső. A minimumhőmérséklet 9-14, a maximumhőmérséklet 19-25 fok között valószínű.
Vasárnap szórványosan alakulhat ki záporeső, és helyenként megerősödik a szél is. A legalacsonyabb hőmérséklet 10-16, a legmagasabb hőmérséklet 20-26 fok között alakul - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 01. 07:44, kedd | Belföld
Az államtitkár szerint ennyibe kerülne Magyarországnak az orosz energiaembargó
Az EU orosz energiára tervezett embargója akár 800 milliárd forinttal is megemelheti Magyarország energiakiadásait, ez az összeg nagyjából megegyezik a rezsicsökkentésre szánt költségvetési forrásokkal
2025. Július 01. 07:38, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a Pride nem büszkeség, hanem balítélet
2025. Július 01. 07:33, kedd | Belföld
Hitelt kell felvennie a Fővárosnak
A fővárosi önkormányzat ez évi költségvetésének kiigazításáról döntött a Fővárosi Közgyűlés hétfő esti rendkívüli ülésén, a módosítás részeként húszmilliárd forinttal emelik a fővárosi önkormányzat folyószámla-hitel
2025. Június 30. 07:36, hétfő | Belföld
Nagy István: ingyen biztosítja a kormány a gazdáknak az öntözővizet
A kormány ingyenesen biztosítja a gazdák számára az öntözővizet azzal, hogy mintegy 10 milliárd forintnyi összegben átvállalja a vízdíj árának megfizetését a gazdálkodóktól