Városlista
2026. február 14, szombat - Bálint

Hírek

2020. Február 28. 17:09, péntek | Belföld
Forrás: mti

Idén július 2-án rajtol a Kékszalag

Idén július 2-án rajtol a Kékszalag

Idén az elmúlt évekhez képest korábban, július 2-án, csütörtökön rajtol az 52. Kékszalag Nagydíj.

A Magyar Vitorlás Szövetség (MVSZ) csütörtöki hírlevelében Holczhauser András főtitkár elmondta, bízik abban, hogy a korábbi időpontnak köszönhetően szélben gazdagabb vetélkedésre kerülhet sor, és ez a nevezések számában is meglátszik majd.

A szervező MVSZ az idei Kékszalagra is újdonságokkal készül, többek között családi programokkal, valamint a gyermekek vitorlásversenyével, a Kékpántlikával.

"Változás lesz ebben is. Az eddigi forgatókönyvekkel ellentétben nem a Kékszalag előtt, hanem a verseny után, július 4-én szombaton rendezzük meg a Kékpántlikát. A parton pedig családi nap várja az érdeklődőket" - fogalmazott a főtitkár.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 14. 08:15, szombat | Belföld

Több ezren vettek részt a XXVI. Doni Hősök Emléktúrán

A XXVI. Doni Hősök Emléktúrán összesen 3624 ember vett részt, köztük 918 diák, katonai képzéssben tanuló kadét, illetve valamely civil társadalmi szervezet tagja volt -

2026. Február 14. 08:11, szombat | Belföld

Donald Tuskkal találkozott Magyar Péter

Magyar Péter közölte: a megbeszélésen egyetértettek abban, hogy Magyarországnak és Lengyelországnak is mindent meg kell tennie az orosz–ukrán háború mielőbbi békés lezárásának elősegítéséért.