Hírek
2021. Február 23. 07:36, kedd |
Kék hírek
Forrás: szekesfehervar.hu
Idős férfiak kifosztására \"szakosodott\" nőt tartóztattak le Fehérváron

A Székesfehérvári Járási Ügyészség többrendbeli kifosztás bűntette miatt indítványozta annak a nőnek a letartóztatását,
aki egy székesfehérvári bevásárlóközpont közelében több idős férfitól lopta el vagy kísérelte meg elvenni pénztárcáját.
A megalapozott gyanú szerint a 65 éves nő 2020. novemberében és decemberében egy-egy alkalommal, majd 2021 januárjában háromszor, legutóbb pedig 2021. február 2-án szólított le idős férfiakat az utcán.
Miközben szexuális ajánlatot tett a sértettek számára, és ezzel elterelte a figyelmüket, ruházatukból kivette a pénztárcájukat az abban lévő személyes okmányokkal és készpénzzel együtt.
Két sértett észlelte a gyanúsított tettét, tőlük nem sikerült elvenni értékeiket, így esetükben a cselekmény kísérleti szakban maradt.
A többszörös visszaeső gyanúsítottal szemben, aki büntetőeljárás hatálya alatt áll és egy korábbi feltételes szabadsága alatt követte el a megalapozott gyanú szerinti bűncselekményeket, megállapítható a bűnismétlés veszélye. A Székesfehérvári Járásbíróság az ügyészi indítványnak helyt adott, és elrendelte a nő letartóztatását. A bíróság döntése ellen a terhelt és védője fellebbezett.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 03. 07:43, kedd | Kék hírek
Kalapáccsal támadtak rá az Antall-kormány volt külügyminiszterére
Budapesten, egy belvárosi társasház kapualjában támadta meg az Antall-kormány volt külügyminiszterét és feleségét vasárnap délután egy férfi, aki kalapáccsal esett az idős házaspárnak.
2025. Május 29. 16:00, csütörtök | Kék hírek
Vádat emeltek egy nő ellen, aki egy 15 éves lányt kényszerített szexmunkára
A Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség minősített emberkereskedelem és gyermekpornográfia miatt vádat emelt egy bajai nővel szemben, aki a fia náluk lakó, kiskorú barátnőjét fenyegetéssel és erőszakkal szexmunkára bírta rá.
2025. Május 21. 07:26, szerda | Kék hírek
Egy szék háttámlával ütötte a biztonsági őrt a győri stadionban
Az ügyészség vádat emelt egy szurkolóval szemben, aki 2024 tavaszán, egy NB II-es mérkőzésen egy széktámla élével arcon ütötte a biztonsági őrt.
2025. Május 21. 07:25, szerda | Kék hírek
Kémkedés gyanúja miatt indítványozott letartóztatást az ügyészség
A Fővárosi Főügyészség egy kémkedéssel is gyanúsított ukrán férfi letartóztatására tett indítványt.