Városlista
2025. május 17, szombat - Paszkál

Hírek

2018. Június 28. 12:58, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - fotóillusztráció: pixabay

Ismeretlen szennyeződés miatt tilos a fürdőzés a mártélyi Holt-Tiszában

Ismeretlen eredetű szennyeződés miatt szerdától ideiglenesen megtiltották a fürdőzést a mártélyi Holt-Tiszában - tájékoztatta a Csongrád Megyei Kormányhivatal az MTI-t.

A közlemény szerint a Hódmezővásárhelyi Járási Hivatal népegészségügyi osztályához a mártélyi holt-tiszai szabadstrand üzemeltetőjétől, a Hódmezővásárhelyi Működtető és Szolgáltató Nonprofit Zrt.-től kedden érkezett bejelentés arról, hogy ismeretlen eredetű szennyeződés került a vízbe.

A hivatal szerdától felfüggesztette a természetes fürdőhely üzemeltetését mindaddig, míg a laboratóriumi vizsgálatok nem igazolják, hogy a Holt-Tisza vize nem veszélyezteti a fürdőzők egészségét, és megfelel a természetes fürdőhelyek kijelöléséről és üzemeltetéséről szóló előírásoknak.

Az illetékes hatóságok megkezdték a kivizsgálást és haladéktalanul megteszik a szükséges intézkedéseket - áll a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 17. 08:27, szombat | Belföld

Elkészült az egymilliomodik Audi Q3 modell az Audi Hungaria győri gyárában

Legördült a gyártósorról az egymilliomodik Audi Q3 modell az Audi Hungaria Zrt. győri gyárában. Az ünnepség részeként az Audi Hungaria és a magyar kormány megújította a 2013-ban kötött stratégiai együttműködési megállapodását.

2025. Május 17. 08:20, szombat | Belföld

Orbán Viktor: példátlan, hogy egy nem NATO-tagállam titkosszolgálati akciókat hajt végre egy NATO-tagállam, Magyarország ellen

Példátlan, hogy a nem NATO-tagállam Ukrajna titkosszolgálati akciókat hajt végre egy NATO-tagállam, Magyarország ellen

2025. Május 16. 09:10, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: százmilliárd forintos budapesti beruházást jelentett be a BYD

Mintegy százmilliárd forint értékű beruházást jelentett be a BYD kínai autógyártó, amelynek keretében a cég a magyar fővárosba telepíti az európai vállalati és fejlesztési központját

2025. Május 16. 09:08, péntek | Belföld

Czomba Sándor: elérhető a 85 százalékos foglalkoztatási arány

Magyarország elérheti a 85 százalékos foglalkoztatási arányt 2030-ra - mondta Czomba Sándor csütörtökön Budapesten, a WHC Csoport és az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány konferenciáján.