Városlista
2026. június 30, kedd - Pál

Hírek

2017. Július 20. 08:43, csütörtök | Helyi sport
Forrás: feol.hu

Ismét a válogatottban Mayer Szabina

Ismét a válogatottban Mayer Szabina

Egy héten át Balatonbogláron gyakorol a női kézilabda-válogatott, Mayer Szabinára továbbra is számít a szövetségi kapitány. (Kép: Mayer Szabina, fotó: Nemzeti Sport)

Az Alba FKC női kézilabdázói múlt hétfőn kezdték a felkészülést az új idényre, öt napig a Verseci úti csarnokban gyakoroltak, vasárnap este Tatára utaztak, ahol e hét péntekig tréningeznek. Aztán újra hazai környezetben gyakorolnak, lassan megkezdik a felkészülések sorozatát is.

A csapat egyetlen magyar válogatottja, Mayer Szabina július utolsó hetében egy hétre kiválik a felkészülésből, a nemzeti együttessel edz Balatonbogláron. A 29 esztendős beállós nehéz idényen van túl, tavaly szeptemberben, Lengyelországban szenvedett súlyos térdsérülést, áprilisban tért vissza a parkettre.

A szezon végén behívót kapott a szlovákok elleni vb-selejtezőkre, a védőknek komoly gondot okozott Mayer semlegesítése, gólokat lőtt, valamint hétmétereseket harcolt ki. Joggal várta a behívót a nyári edzőtáborozásra. Az invitálás meg is érkezett.

- Július 23-tól 30-ig Balatonbogláron, a NEKA komplexumában készül a női válogatott a norvégokkal, egy meccset is vívunk a világ talán legjobb válogatottjával, az edzőtábor utolsó napján.

A keretben egy érdi és a debreceni játékos a fehérvári beállós riválisa, a Kisfaludy Anett és Sirián Szederke küzd még a csapatba kerülésért a kapu előtti pozícióban. Mayer örömmel konstatálta, hogy a szlovákok elleni selejtezőkön támadásban kezdőként számított rá Kim Rasmussen szövetségi kapitány.

- Bízom benne, hogy ez nem változik a későbbiekben sem. Tavaly nyáron is ott voltam a keretben, úgy gondolom, utaztam volna a téli, svédországi Európa-bajnokságra. Nagyon remélem, ezúttal semmi nem jön közbe, ott lehetek a németországi világbajnokságon.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 29. 17:00, hétfő | Belföld

Hőség - Több Pest vármegyei településen vízkorlátozást rendeltek el

Több Pest vármegyei településen vízkorlátozást rendeltek el, vagy takarékosságra kérték a lakosságot a nagy hőség és az emiatt megnövekedett vízhasználat miatt

2026. Június 29. 17:00, hétfő | Belföld

Hőség - Több Pest vármegyei településen vízkorlátozást rendeltek el

Több Pest vármegyei településen vízkorlátozást rendeltek el, vagy takarékosságra kérték a lakosságot a nagy hőség és az emiatt megnövekedett vízhasználat miatt

2026. Június 29. 15:00, hétfő | Sport

Vb-2026 - Kanada jutott elsőként a nyolcaddöntőbe

A társházigazda kanadai labdarúgó-válogatott jutott elsőként a világbajnokság nyolcaddöntőjébe, miután az egyenes kieséses szakasz első mérkőzésén a ráadásban szerzett góllal 1-0-ra legyőzte a dél-afrikaiakat vasárnap

2026. Június 29. 12:00, hétfő | Belföld

Magyar Péter: a költségvetést drámaian rossz állapotban találtuk az átadás-átvétel után

A magyar költségvetést drámaian rossz állapotban találtuk az átadás-átvétel után - közölte Magyar Péter miniszterelnök hétfőn a Facebook-oldalán közzétett videójában.