Városlista
2025. október 2, csütörtök - Petra

Hírek

2019. Április 10. 16:01, szerda | Belföld
Forrás: mti

Ismét elérhető az UV-sugárzás-előrejelzés

Ismét elérhető az UV-sugárzás-előrejelzés

Szerdától ismét elérhető az UV-sugárzás-előrejelzés – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat a honlapján.

A tavaszi és a nyári hónapokban visszatérő gond az erős napsugárzásból adódó leégés megnövekedett kockázata, az előrejelzés segítségével ugyanakkor előre megtervezhető a szabadidős programokhoz kapcsolódó öltözködés, a védekezés – írta a szolgálat.

Tájékozódni lehet arról is, hány percet lehet eltölteni a tűző napon anélkül, hogy fájdalmas bőrleégéssel, illetve egyéb egészségkárosodással kellene számolni – tették hozzá.

A szolgálat folyamatosan méri az UV-sugárzás erősségét, és ha a sugárzás másnapra várható maximuma eléri a 7.5-ös értéket legalább az ország területének 50 százalékán, figyelmeztetést ad ki.

Az UV-sugárzás mért, előrejelzett adatai, és az UV-figyelmeztetés elérhető az OMSZ (met.hu) honlapján, illetve annak mobil eszközökre optimalizált változatán (mobil.met.hu), valamint a Szolgálat Meteora alkalmazása segítségével.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 02. 07:06, csütörtök | Belföld

Hidvéghi Balázs: ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása

Ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása Budapesten, november elejére, közepére, országszerte mindenki megkapja őket - mondta Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán.

2025. Október 02. 07:05, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot

Magyarország megkerülésével, jogi trükközéssel nem lehet megnyitni Ukrajna európai uniós csatlakozási folyamatát

2025. Október 01. 07:46, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre Nyíregyházán

54 milliárd forintos beruházással a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre mostanra Nyíregyházán, s ez a vállalat egyetlen olyan üzeme Európában, amelyben a termelés minden folyamata jelen van

2025. Október 01. 07:45, szerda | Belföld

Kövér László: Magyarország testvéri népként tekint a törökökre

Magyarország testvéri népként tekint a törökökre - hangsúlyozta Kövér László, az Országgyűlés elnöke a Maarif Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium megnyitó ünnepségén kedden Budapesten.