Hírek
2014. November 03. 14:45, hétfő |
Belföld
Forrás: Könykultúra Magazin/Rácz András
Isten nem varázsló
„Amikor a teremtésről olvasunk, azt képzelhetjük, hogy Isten egy varázsló varázspálcával, aki képes bármit megtenni. De ez nem így van” – fogalmazott a pápa.
Évszázadokon, sőt tulajdonképpen évezredeken keresztül élt a keresztény világban az az elképzelés, mely szerint a Biblia állításait a szó szoros értelmében kell elfogadni, s az ősforrástól való eltérés tulajdonképpen a vallástól való elfordulás. És noha a felvilágosodás óta a hétköznapi vallásosság egyre inkább jelképesnek tekinti a Könyvek Könyvének szavait, először mondta ki a katolikus egyház feje, hogy a Biblia nem szó szerint értelmezendő.
Isten a teremtésben
Ferenc pápa a minap a Vatikánban kijelentette: az ősrobbanás elmélete – amely szerint a világegyetem 13,7 milliárd évvel ezelőtt keletkezett – és az a felfogás, amely szerint a földi élet az evolúció révén keresztül alakult ki, nem összeegyeztethetetlen a teremtésről szóló katolikus tanításokkal.
Az evolúció és az ősrobbanás elméletei valósak, Isten nem egy „varázsló varázspálcával” – fogalmazott Ferenc pápa a Szentszék által fenntartott Pápai Tudományos Akadémia keddi ülésén. Folytatás...
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 18. 08:27, vasárnap | Belföld
Nagy István: május végén Magyarország kihirdetheti a mentességet a ragadós száj- és körömfájás ügyében
A ragadós száj- és körömfájás vírus utolsó kitörése óta nem észleltek új eseteket, a lappangási idő leghosszabb részén is \"túl vagyunk\".
2025. Május 18. 08:24, vasárnap | Belföld
Eddig fél millió ember küldte vissza a Voks lapokat
Átlépte a félmilliót a visszaküldött Voks 2025 szavazólapok száma - közölte a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szombaton a közösségi oldalára feltöltött videójában.
2025. Május 17. 08:27, szombat | Belföld
Elkészült az egymilliomodik Audi Q3 modell az Audi Hungaria győri gyárában
Legördült a gyártósorról az egymilliomodik Audi Q3 modell az Audi Hungaria Zrt. győri gyárában. Az ünnepség részeként az Audi Hungaria és a magyar kormány megújította a 2013-ban kötött stratégiai együttműködési megállapodását.
2025. Május 17. 08:20, szombat | Belföld
Orbán Viktor: példátlan, hogy egy nem NATO-tagállam titkosszolgálati akciókat hajt végre egy NATO-tagállam, Magyarország ellen
Példátlan, hogy a nem NATO-tagállam Ukrajna titkosszolgálati akciókat hajt végre egy NATO-tagállam, Magyarország ellen