Hírek
2011. Szeptember 11. 07:17, vasárnap |
Belföld
Forrás: OrientPress
Új típusú diákhitelt javasol Matolcsy

Új típusú diákhitelrendszert dolgozott ki a Nemzetgazdasági Minisztérium.
Annak érdekében, hogy a jövőben bevezetendő, a jelenlegi költségtérítéses képzésnél drágább önköltséges képzés is elérhető legyen minden egyetemistának, családi helyzetétől függetlenül.A Magyar Nemzet úgy tudja, a visszafizetés megkönnyítésére a kamatok egy részét az állam vállalná át a hallgatóktól.
A Matolcsy György vezette Nemzetgazdasági Minisztérium a Diákhitel Központ II. létrehozására tesz javaslatot a kormánynak a jelenlegi rendszer fenntartása mellett. A Magyar Nemzet úgy tudja, az új kölcsönt a várhatóan már a következő tanévben bevezetendő önköltséges képzésben tanuló diákok vehetnék igénybe a képzési költségük kifizetésére. A lap információja szerint a tárca által elkészített tervezetről vasárnap tárgyal a kormány.
Ismeretes: a készülő új felsőoktatási törvény legutóbbi koncepciója a Széll Kálmán-terv alapján a jövőben kétféle finanszírozású képzést engedélyezne: az államilag finanszírozott, ingyenes tanulási formát és az önköltséges képzést - emlékeztet a lap. Fokozatosan megszüntetnék viszont a jelenlegi költségtérítéses képzést, amelyben a hallgatók költségeiknek csak egy részét fizetik meg. Az önköltséges képzésben ezzel szemben a hallgatóknak a teljes képzési költséget meg kell fizetniük.
Az újfajta diákhitel kizárólag azok számára igényelhető, akik önköltséges képzésben tanulnak. A gazdasági tárca tehát annak érdekében javasolja a Diákhitel Központ II. létrehozását, hogy minden hallgatónak esélye legyen részt venni ebben a típusú képzésben, anyagi helyzetétől függetlenül.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 02. 07:06, csütörtök | Belföld
Hidvéghi Balázs: ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása
Ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása Budapesten, november elejére, közepére, országszerte mindenki megkapja őket - mondta Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán.
2025. Október 02. 07:05, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot
Magyarország megkerülésével, jogi trükközéssel nem lehet megnyitni Ukrajna európai uniós csatlakozási folyamatát
2025. Október 01. 07:46, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre Nyíregyházán
54 milliárd forintos beruházással a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre mostanra Nyíregyházán, s ez a vállalat egyetlen olyan üzeme Európában, amelyben a termelés minden folyamata jelen van
2025. Október 01. 07:45, szerda | Belföld
Kövér László: Magyarország testvéri népként tekint a törökökre
Magyarország testvéri népként tekint a törökökre - hangsúlyozta Kövér László, az Országgyűlés elnöke a Maarif Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium megnyitó ünnepségén kedden Budapesten.