Hírek
2016. Április 28. 11:42, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Javult a nők és a fiatalok foglakoztatási mutatója
A foglalkoztatás bővülésén belül pozitívum, hogy javult a nők és a fiatalok foglalkoztatási mutatója - emelte ki Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter csütörtökön az M1 aktuális csatornán,
a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) csütörtökön közzétett, első negyedéves munkanélküliségi és foglalkoztatási adatait kommentálva.
A KSH jelentése szerint az első negyedévben tovább nőtt a foglalkoztatottak száma, a 15-64 évesek között a foglalkoztatási ráta 65,1 százalékra emelkedett az egy évvel korábbi 62,4 százalékról.
A tárca vezető rámutatott: 54 ezerrel több nő dolgozik 2016 első három hónapjában, mint egy évvel korábban, a 15-24-es korosztályban a munkanélküliség pedig 14 százalékra csökkent, az 5 évvel ezelőtti 30 százalék körüli szintről.
Kérdésre válaszolva elmondta: a 2017-es költségvetésben 350 milliárd forintot szántak a korábbi programok folytatására a közfoglalkoztatásban. A kormány azt tűzte ki célul, hogy átképzésekkel, felnőtt képzésekkel a közfoglalkoztatásban szereplőket is hozzá tudják segíteni a hosszú távú elhelyezkedéshez.
A Nemzetgazdasági Minisztérium az MTI-nek eljutatott közleményben csütörtökön azt írta, hogy a versenyszféra bővülésének, a munkát terhelő adók csökkentésének, a munkahelyvédelmi akciónak és a 2013-ban bekövetkezett növekedési fordulatnak köszönhetően folyamatosan emelkedik a foglalkoztatottság Magyarországon, összhangban a kormány célkitűzéseivel.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 01. 07:20, szerda | Belföld
Takács Péter: évente húszmilliárd forinttal többet fordít a kormány CT-, MR- és ultrahang-diagnosztikára
Évente húszmilliárd forinttal többet fordít a kormány CT-, MR- és ultrahang-diagnosztikára, mint eddig - hangsúlyozta a Belügyminisztérium egészségügyi államtitkára kedden Baján.
2026. Március 31. 15:00, kedd | Belföld
Meghalt Nádasdy Ádám nyelvész, költő és műfordító
2026. Március 31. 07:16, kedd | Belföld
Orbán Viktor: Hazát szeretetre és tiszteletre lehet építeni
Ünneprontóknak nevezte a Tisza Párt híveit hétfőn a miniszterelnök, a Fidesz elnöke Szolnokon a kormánypártok választási nagygyűlésén.
2026. Március 30. 10:00, hétfő | Belföld
MÁV: nem kell visszautalni a tévesen kifizetett késési biztosítást
Senkinek nem kell visszautalnia az informatikai hiba miatt tévesen kifizetett késési biztosítást - közölte vasárnap a MÁV.
