Hírek
2012. Január 11. 07:57, szerda |
Belföld
Forrás: mno.hu/MTI
Jelentős változások jöhetnek az orvostudományban
A laboratóriumokból a klinikákra kerülhetnek a DNS-elemző készülékek, miután piacra dobják az első olyan berendezést, amellyel ezer dollárból (245 ezer forint) elkészül egy ember teljes genomjának leírása.
Az amerikai Ion Torrent cég, amely a guilfordi (Connecticut) székhelyű Life Technologies vállalat egyik részlege, kedden jelentette be, hogy legújabb genomszekvenáló gépe ezerszer gyorsabb a jelenleg alkalmazott technológiánál. A készülék nem foglal el több helyet, mint egy szokványos irodai nyomtató, és egyetlen nap alatt elemez egy teljes genomot. Szakemberek szerint az új szekvenálógép jelentős változásokat hozhat az orvostudományban.
Az Ion Proton Sequencer elnevezésű DNS-szekvenáló ára 100-150 ezer dollár között lesz, míg a hasonló berendezésekért jelenleg 750 ezer dollárt kérnek. Egy teljes genom leírásához szükséges chip és a vegyszerek ára nem haladja meg az ezer dollárt. A cég első ügyfelei között üdvözölheti a Baylor és a Yale orvosi egyetemeket, valamint a Broad Intézetet.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 16. 08:34, vasárnap | Belföld
MÁV: december 14-től érvényes az új menetrend, egyes vonalakon bővülhetnek a szolgáltatások
2025. November 16. 08:31, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor nagyon megdicsérte saját kormányzását
A miniszterelnök szerint Magyarországon van az egyik legstabilabb és leghatékonyabb kormányzás Európában.
2025. November 15. 08:37, szombat | Belföld
Magyar Levente: a tervezett ütemben épül Magyarország tengeri kikötője Triesztben
2025. November 15. 08:36, szombat | Belföld
A nemzeti konzultáció kitöltését kéri a miniszterelnök
Most még időben vagyunk, elmondhatjuk a véleményünket a brüsszeli bürokraták és a magyar baloldal háborús gazdasági terveiről - véli Orbán Viktor.
