Hírek
2018. December 03. 13:20, hétfő |
Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu
Jelentősen csökkent a város felé a várakozási idő a plusz sáv megépítésével

Befejeződött a város egyik legforgalmasabb kereszteződésében egy plusz kanyarodósáv kiépítése.
A város felé vezető oldalon egy külön jobbra és balra kanyarodó sáv között kettő egyenesen haladó sávot alakítottak ki, ami jelentősen csökkentette a várakozási időt a kereszteződésben. A munka folytatódik és a második ütemben külön vezetett kerékpárút és járda épül ezen a szakaszon.
A teljes beruházás bruttó 106 millió forintból készült el. A projekt második ütemében gyalogos és kerékpáros felületeket alakítanak ki.
Székesfehérvár egyik legforgalmasabb kereszteződésében az elmúlt években tisztán látszott, hogy mekkora a forgalomnövekedés a városban. 2015-höz képest 2018-ra a személygépjárművek száma 38 ezerről 49 ezerre növekedett, amit érezni is lehet a város útjain, különösen a kereszteződésekben – mondta a város polgármestere Cser-Palkovics András. Ezzel a beruházással a problémát enyhíteni lehetett nem megoldani, azt a déli összekötő út megépítése oldhatja meg, melynek előkészítése és engedélyeztetése is halad – emelte ki.
A kereszteződésben hétfőn reggel tartott bejárást Cser-Palkovics András polgármester, Mészáros Attila alpolgármester és Nagy Zsolt a Közlekedési Iroda vezetője.
Mészáros Attila alpolgármester, az Alsóváros és a Tóváros önkormányzati képviselője elmondta, hogy aki a déli városrészből megy a városközpont felé, a Széchenyi - Horvát István kereszteződésen keresztül közlekedik, ahol reggelente nagy torlódások szoktak lenni. "Az Alsóváros utolsó utcájában lakom és nap mint nap erre közlekedek, látom és érzékelem is a változást: gyakorlatilag a felére csökkent a bejutási idő a városba, mióta megépült a negyedik sáv."
Nagy Zsolt a Közlekedési Iroda vezetője arról is beszélt, hogy forgalomszámlálást végeznek a kibővült kereszteződésben és tavasszal a lámpák finomhangolásával valószínűleg tovább lehet javítani az áteresztőképességét a csomópontnak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.
2025. Május 02. 09:50, péntek | Sport
MOL Magyar Kupa - Hétfőn indul a jegyértékesítés a fináléra
Hétfőn 10 órától kezdődik a jegyértékesítés a labdarúgó MOL Magyar Kupa május 14-i fináléjára, amelyben a tavalyi évhez hasonlóan a Ferencváros és a címvédő Paks találkozik a Puskás Arénában.
2025. Május 02. 09:50, péntek | Belföld
Agrometeorológia: nagy szükség lenne a májusi esőre
Az Alföldön és a Kisalföldön nagy területen száraz a talaj, ezért rendkívül nehezen kel a vetés; a jövő hét elején ugyan a lehűlés mellett érkezik több-kevesebb csapadék, de területi eloszlása ismét egyenetlennek ígérkezik
2025. Május 02. 09:49, péntek | Belföld
Idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat
Gyarapodott a hazai kutyabarát strandok száma: tíz éve csak 8, idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat, ami jól mutatja a kutyabarát helyek iránti igény jelentős növekedését