Hírek
2018. Április 21. 05:01, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Jelentősen enyhítették egy szexuális visszaéléssel vádolt tanár büntetését

Jelentősen, 8 évről 3 év 6 hónapra enyhítette egy szexuális visszaéléssel és pornográfiával vádolt tanár börtönbüntetését a Budapest Környéki Törvényszék pénteken meghozott másodfokú, jogerős ítéletével.
Ugyanakkor végleg eltiltotta őt a tanári foglalkozástól.
Az első fokon eljáró Gödöllői Járásbíróság 2017 októberében Sz. R.-t 8 év börtönbüntetésre ítélte és 8 évre eltiltotta a tanári foglalkozástól. A döntés ellen a vádlott és védője enyhítésért fellebbezett.
A másodfokon eljáró Budapest Környéki Törvényszék pénteken zárt ülésen meghozott jogerős ítéletében az elsőfokú ítéletet a minősítő és büntetést kiszabó részében megváltoztatta.
A törvényszék mellőzte a gyermekpornográfia bűntettében a bűnösség megállapítását és a kiszabott szabadságvesztést 3 év 6 hónapra enyhítette. Ugyanakkor végleg eltiltotta a vádlottat a tanári foglalkozástól, illetve minden olyan foglalkozástól, tevékenységtől, amelynek keretében 18. életévét be nem töltött személy nevelését, felügyeletét, gondozását, gyógykezelését végzi, illetve ilyen személlyel egyéb hatalmi vagy befolyási viszonyban áll.
A törvényszék elsőfokú ítéletről korábban kiadott közleménye szerint a megvádolt általános iskolai tanár és a kiskorú, 7. osztályos diák között 2016 decemberében alakult ki bizalmi viszony, amely a sértett beleegyezésével rendszeres, iskolán kívüli találkozásokká, majd szexuális kapcsolattá alakult. A vádlott kérésére a sértett magáról, illetve a vádlott a szexuális együttlétekről pornográf felvételeket készített, fogadott és tárolt a telefonján.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 02. 07:06, csütörtök | Belföld
Hidvéghi Balázs: ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása
Ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása Budapesten, november elejére, közepére, országszerte mindenki megkapja őket - mondta Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán.
2025. Október 02. 07:05, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot
Magyarország megkerülésével, jogi trükközéssel nem lehet megnyitni Ukrajna európai uniós csatlakozási folyamatát
2025. Október 01. 07:46, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre Nyíregyházán
54 milliárd forintos beruházással a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre mostanra Nyíregyházán, s ez a vállalat egyetlen olyan üzeme Európában, amelyben a termelés minden folyamata jelen van
2025. Október 01. 07:45, szerda | Belföld
Kövér László: Magyarország testvéri népként tekint a törökökre
Magyarország testvéri népként tekint a törökökre - hangsúlyozta Kövér László, az Országgyűlés elnöke a Maarif Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium megnyitó ünnepségén kedden Budapesten.