Városlista
2026. július 25, szombat - Kristóf, Jakab

Hírek

2020. Március 25. 18:01, szerda | Belföld
Forrás: mti

Július elsejéig nem kötelező az online számlarendszer átállítása

Július elsejéig nem kötelező az online számlarendszer átállítása

A járványhelyzet miatt az online számlaadat-szolgáltatásban, április 1-jétől július 1-jéig nem kötelező átállni a 2.0 verziójú XSD alkalmazására, így a korábbi verzióban küldött adatokat is fogadja a NAV

- közölte az adóhivatal szerdán az MTI-vel. A közlemény szerint mindez azt jelenti, hogy a NAV április 1-jétől nem szünteti meg az online számlarendszer 1.1 XSD verziójának támogatását, és nem teszi kötelezővé a rendszer frissítését. Ezzel biztosítható, hogy a kötelező adatszolgáltatás folytonossága minden adózó részéről teljesíthető legyen.

Kiemelték, a 2.0 XSD már február 27-étől használható éles környezetben, párhuzamosan az 1.1 verzióval, ezért az átálláshoz a feltételek az online számlarendszer oldalán adottak. Éppen ezért a NAV azt kéri az adózóktól, hogy lehetőség szerint folytassák az átállás előkészületeit, és ahol ez megoldható ott történjen is meg.

A NAV döntését azzal indokolta, hogy a járvány terjedésének lassítására radikálisan csökkenteni kell a személyes érintkezések számát. A számlázóprogramok frissítése azonban sok vállalkozásnál nem oldható meg távolról, ahhoz a fejlesztőnek fel kellene keresnie megrendelőjét. Problémát jelenthet az új verzió telepítése akkor is, ha abban külföldi fejlesztőnek kellene közreműködnie, illetve akkor, ha a magyarországi társaság informatikai rendszere külföldön működik, és a telepítés személyes jelenlét nélkül szintén nem kivitelezhető - olvasható az adóhivatal közleményében.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 25. 11:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: jövőre korszerű IC-motorvonatok állnak forgalomba a GYSEV-nél

Jövőre a GYSEV-nél 11 korszerű IC-motorvonat áll forgalomba a Budapest-Győr-Szombathely és a Budapest-Győr-Sopron vonalon - írta a közösségi oldalán pénteken a közlekedési és beruházási miniszter.

2026. Július 25. 09:38, szombat | Belföld

Gajdos László átfogó vizsgálatot rendelt el a hatvanpusztai telepen az állattartási szabályok betartása ügyében

Az élő környezetért felelős miniszter átfogó vizsgálatot rendelt el a Bicske és Hatvanpuszta közötti telepen tartott zebráknál az állattartási körülmények és a szabályok betartása ügyében.

2026. Július 25. 09:37, szombat | Belföld

Kapitány István: a Suzuki 76 milliárdos fejlesztésre készül Esztergomban

A Suzuki 76 milliárd forintos fejlesztésre készül esztergomi gyárában, a beruházás az elektromos járművek és akkumulátorcsomagok gyártását is érinti - közölte a gazdasági és energetikai miniszter pénteken a Facebook-oldalán.

2026. Július 25. 07:00, szombat | Belföld

Semjén Zsolt: a KDNP akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja

A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja és minden verzióra készen áll - mondta Semjén Zsolt, a KDNP elnöke pénteken Tusnádfürdőn újságíróknak.