Hírek
2017. December 24. 13:11, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Karácsonykor is éjjel-nappal hívható a telefonos lelkisegély
Karácsonykor is éjjel-nappal hívható a 116-123-as számon a telefonos lelkisegély-szolgálat - hívták fel a figyelmet az M1 aktuális csatorna vasárnap reggeli műsorában.
Dudás Erika, a Magyar Lelki Elsősegély Telefonszolgálatok Szövetségének alelnöke elmondta: van olyan, aki csak beszélgetni szeretne ilyenkor. Nemcsak olyanok telefonálnak, akiknek bánatuk van, hanem olyanok is vannak, akik az örömüket szeretnék megosztani, megköszönve akár a lelkisegélynyújtók év közbeni segítségét - tette hozzá.
A szakember elmondta: havonta több mint 10 ezer hívás érkezik hozzájuk; van olyan szolgálatuk, amely egy nap alatt több mint száz hívást fogad. Kérdésre válaszolva azt is elmondta: telefonos segítőik között kevesen vannak 30 év alatt, sokan 60 év felettiek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 31. 07:33, szerda | Belföld
MÁV: több járművet állítanak forgalomba az év végi, újévi időszakban bizonyos vonalakon
2025. December 31. 07:32, szerda | Belföld
Sulyok Tamás Kapu Tiborral együtt köszönti az újévet a közmédia csatornáin
Sulyok Tamás köztársasági elnök Kapu Tibor kutatóűrhajóssal együtt köszönti az új évet a közmédia csatornáin szerda éjfél után.
2025. December 30. 09:50, kedd | Belföld
Orbán Viktor évnyitó nemzetközi sajtótájékoztatót tart január 5-én
Orbán Viktor évnyitó nemzetközi sajtótájékoztatót tart január 5-én 11 órakor. A hírt a kormányfő a Facebook oldalán tette közzé hétfőn.
