Városlista
2025. október 2, csütörtök - Petra

Hírek

2011. Augusztus 06. 14:25, szombat | Belföld
Forrás: OrientPress

Kártyás fizetés a Szigeten – erre is kíváncsi a NAV

Kártyás fizetés a Szigeten – erre is kíváncsi a NAV

A korábbi évekhez hasonlóan az idén is végez ellenőrzéseket a Hajógyári-szigeten a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőr csoportja.

A revizorok főként a kereskedőket és a szolgáltatást nyújtókat keresik fel – látogatásaik során pedig a Sziget kártyás fizetési rendszerét is vizsgálják.

Az idei fesztiválon új fizetési mód, a Pay-Pass kártyás készpénzkímélő rendszer mutatkozik be, melynek bevezetése előtt az adóhivatal munkatársai többször is egyeztettek a szervezőkkel. Fontos tudni, hogy ez a fizetési mód nem mentesíti a kereskedőket a számla vagy nyugtaadás kötelezettsége alól. A korábbi évek tapasztalatai egyébként azt mutatják, hogy a Sziget-fesztiválon évről évre javul az adózási fegyelem.

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal azonban nemcsak hatóságként, hanem kiállítóként is jelen lesz a Hajógyári-szigeten. A Múzeumi Negyedben a fesztiválozók nem csupán a Pénzügyőr- és Adózástörténeti Múzeum legérdekesebb darabjait láthatják, hanem játékos vámvizsgálaton is részt vehetnek, sőt egy fénykép erejéig pénzügyőr egyenruhát is ölthetnek - írja közleményében a NAV.

OrientPress Hírügynökség
Kép: OrientPress Hírügynökség /archívum

Címkék: sziget

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 02. 07:06, csütörtök | Belföld

Hidvéghi Balázs: ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása

Ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása Budapesten, november elejére, közepére, országszerte mindenki megkapja őket - mondta Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán.

2025. Október 02. 07:05, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot

Magyarország megkerülésével, jogi trükközéssel nem lehet megnyitni Ukrajna európai uniós csatlakozási folyamatát

2025. Október 01. 07:46, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre Nyíregyházán

54 milliárd forintos beruházással a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre mostanra Nyíregyházán, s ez a vállalat egyetlen olyan üzeme Európában, amelyben a termelés minden folyamata jelen van

2025. Október 01. 07:45, szerda | Belföld

Kövér László: Magyarország testvéri népként tekint a törökökre

Magyarország testvéri népként tekint a törökökre - hangsúlyozta Kövér László, az Országgyűlés elnöke a Maarif Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium megnyitó ünnepségén kedden Budapesten.