Városlista
2025. október 2, csütörtök - Petra

Hírek

2012. Március 03. 14:11, szombat | Belföld
Forrás: mno.hu / MTI

Kategóriája egyik legszebbje a Jaguar XF kombi

Kategóriája egyik legszebbje a Jaguar XF kombi

Nyilvánosságra hozta a hivatalos adatokat a Genfben bemutatkozó XF kombiról a Jaguar.

Hosszú felvezetőkampány után a Jaguar a hivatalos adatokat és fotókat is nyilvánosságra hozta az XF Sportbrake-ről. Talán nem túlzás kijelenteni, hogy kategóriája egyik legszebbje az új családi modell, a Jaguar dizájnerei nagyon elegáns és sportos hátsó részt álmodtak az autóra.

A kupésan lejtő tetővonal ellenére a csomagtartó is viszonylag nagyméretű, alaphelyzetben 550 literes, ami az üléstámlák ledöntésével 1675 literre növelhető. A kombiban a hátsó utasoknak 48 milliméterrel nagyobb fejtér jut, további jó pont, hogy teljesen sík padlót lehet kialakítani rakodáshoz.

A kombi mindössze 5 milliméterrel hosszabb a szedánnál, az új karosszériaelemek miatt üresen 70 kilóval nehezebb. A 2,2 literes dízelmotor több változatával és a háromliteres hathengeres benzinessel kerül piacra a hátsókerekes XF Sportbrake, a váltó nyolcfokozatú automata lesz.

Az értékesítés az idei harmadik negyedévben kezdődik.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 02. 07:06, csütörtök | Belföld

Hidvéghi Balázs: ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása

Ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása Budapesten, november elejére, közepére, országszerte mindenki megkapja őket - mondta Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán.

2025. Október 02. 07:05, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot

Magyarország megkerülésével, jogi trükközéssel nem lehet megnyitni Ukrajna európai uniós csatlakozási folyamatát

2025. Október 01. 07:46, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre Nyíregyházán

54 milliárd forintos beruházással a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre mostanra Nyíregyházán, s ez a vállalat egyetlen olyan üzeme Európában, amelyben a termelés minden folyamata jelen van

2025. Október 01. 07:45, szerda | Belföld

Kövér László: Magyarország testvéri népként tekint a törökökre

Magyarország testvéri népként tekint a törökökre - hangsúlyozta Kövér László, az Országgyűlés elnöke a Maarif Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium megnyitó ünnepségén kedden Budapesten.