Hírek
2015. Október 15. 07:50, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Kedvez a további növekedés számára az ipari környezet
Jó az ipari környezet, a megrendelések száma magasabb a tavalyi évhez képest, ami kedvez a magyar ipari termelés további növekedéséhez
- mondta a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) belgazdaságért felelős helyettes államtitkára szerdán az M1 aktuális csatornán.
Lenner Áron Márk úgy fogalmazott: a magyar ipar "jó erőben" van, az idei első nyolc hónapban 6,6 százalékkal nőtt a magyar ipar teljesítménye, ami bőven meghaladja az Európai Unió ipari termelésének 2,8-3 százalékos növekedését.
A helyettes államtitkár szerint a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) forrásai is segíthetik a magyar kis- és közepes vállalkozásokat, főleg a feldolgozóipar területén.
A feldolgozóipar mellett a tradicionális ágazatokban, így például a gépiparban - egyéb ipari és szerszámgyártás területen - kifejezetten nagy potenciál van, a gyógyszeripar regionálisan meghatározó, exportképes termékeket gyárt, valamint európai szinten a magyar vegyipar is jól megállja a helyét.
Lenner Áron Márk úgy vélte, a magyar ipar kifejezetten rugalmas, a magyar vállalkozó innovatív és találékony. A jól teljesítő cégeket főként a finanszírozásban kell segíteni, valamint információkkal abban, hogy hol lehet piacképes a termékük, ahová különféle okok miatt saját erőből addig nem tudtak eljutni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 14. 08:15, szombat | Belföld
Több ezren vettek részt a XXVI. Doni Hősök Emléktúrán
A XXVI. Doni Hősök Emléktúrán összesen 3624 ember vett részt, köztük 918 diák, katonai képzéssben tanuló kadét, illetve valamely civil társadalmi szervezet tagja volt -
2026. Február 14. 08:11, szombat | Belföld
Donald Tuskkal találkozott Magyar Péter
Magyar Péter közölte: a megbeszélésen egyetértettek abban, hogy Magyarországnak és Lengyelországnak is mindent meg kell tennie az orosz–ukrán háború mielőbbi békés lezárásának elősegítéséért.
