Városlista
2026. április 1, szerda - Hugó

Hírek

2018. Április 29. 10:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Kelet-Magyarország első kutyabarát fürdője nyílik májustól

Kelet-Magyarország első kutyabarát fürdője nyílik májustól

Május elsején szabadtéri kutyabarát fürdőt nyílik Tiszafüreden, a Morotva Kerékpáros Pihenőpark előtt, az ottani holtág szabadstrandi részén. Ez lesz az első ilyen jellegű szolgáltatás az ország keleti részében

- közölte a város polgármestere az MTI-vel. Ujvári Imre úgy fogalmazott: jogos elvárás, hogy a nyári turisztikai szezonban a közkedvelt üdülőhelyekre a kutyabarátok magukkal vihessék négylábú kedvenceiket, és a kutyák a kánikulában fürödhessenek. Ezzel megszűnnek azok a korábbi viták, amelyek a fürdőzők és a kutyások között alakultak ki esetenként a négylábúak jelenléte miatt - tette hozzá.

Az elöljáró tájékoztatása szerint az önkormányzat által fenntartott szabadstrandon kutyafürdetésre egy 120-150 méter hosszú partszakaszt és egy hozzá tartozó 1000-1500 négyzetméteres nagyságú zöldterületet jelöltek ki. A működtetéshez minden engedélyt, így az ÁNTSZ és a területi vízügyi igazgatóság hozzájárulását megkapták, és az önkormányzat az állatvédő szervezetekkel is egyeztetett a szakmai kérdésekben. Egy gazdi egyszerre három kutyát vihet fürdetni, az állatoknak érvényes oltási igazolvánnyal kell rendelkezni, a belépés ingyenes.

A május elsejei hivatalos megnyitó után dr. Varga Károly gyerekorvos és segítőkutyája, Rex tart közös bemutatót, amit kutyaszépségverseny követ. A program zárásaként a kutyák és gazdáik közös csónakkiránduláson vehetnek részt az Albatrosz Kikötő szervezésében.

Címkék: fürdő, kutya, tiszafüred

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 01. 07:20, szerda | Belföld

Takács Péter: évente húszmilliárd forinttal többet fordít a kormány CT-, MR- és ultrahang-diagnosztikára

Évente húszmilliárd forinttal többet fordít a kormány CT-, MR- és ultrahang-diagnosztikára, mint eddig - hangsúlyozta a Belügyminisztérium egészségügyi államtitkára kedden Baján.

2026. Március 31. 15:00, kedd | Belföld

Meghalt Nádasdy Ádám nyelvész, költő és műfordító

2026. Március 31. 07:16, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Hazát szeretetre és tiszteletre lehet építeni

Ünneprontóknak nevezte a Tisza Párt híveit hétfőn a miniszterelnök, a Fidesz elnöke Szolnokon a kormánypártok választási nagygyűlésén.

2026. Március 30. 10:00, hétfő | Belföld

MÁV: nem kell visszautalni a tévesen kifizetett késési biztosítást

Senkinek nem kell visszautalnia az informatikai hiba miatt tévesen kifizetett késési biztosítást - közölte vasárnap a MÁV.