Hírek
2011. December 23. 07:35, péntek |
Belföld
Forrás: STOP/manna.ro
Két fejjel született egy baba Brazíliában
Ebben az évben már másodjára született kétfejű baba a brazíliai Anajasban. Tegnap egy 25 éves nő adott életet a kétfejű, 4,5 kilogrammos csecsemőnek.
A kicsi teljesen egészséges, egyetlen szívvel él, és főbb szervei is kitűnően működnek. A két fej szintén normálisan fejlődött.
A fiatal anya vidéken él, terhessége alatt egyszer sem kért ultrahangos vizsgálatot. Néhány órával a szülés előtt tudta meg, hogy kisfia rendellenesen fejlődött.
A kórház igazgatója elmondta: a nő hasi fájdalmakkal jelentkezett a kórházba. - Az orvosok, amikor elvégezték az ultrahangos vizsgálatot, és rájöttek, a babának két feje van, úgy döntöttek, nem kockáztatnak, hanem császármetszést alkalmaznak. Annak ellenére, hogy kórházunk kicsi, sikerült megmenteni mind az anyát, mind az újszülöttet. Ez is volt a célunk. Nekünk is meglepetés volt, hogy a fiúcska jó egészségi állapotban jött a világra - számolt be az esetről az igazgató.
A nőnek még van három gyermeke, és az orvosok beszámolói szerint egyáltalán nem esett kétségbe, hogy kétfejű kisfia született. - Sok örömmel fogadták a családban a gyermeket. Az anya mindkét száján eteti, a kicsi születése után nem hagyta el a szobát, ahol az anyával tartózkodik. A nő legfőbb kívánsága, hogy minél hamarabb hazamenjenek - tette hozzá az igazgató.
Ebben az évben a kisfiú a második olyan csecsemő Brazíliában, aki két fejjel jött a világra. A 27 éves Sueli Ferreira néhány hónappal ezelőtt szült, de a csecsemő két hónapra rá oxigénhiányban meghalt - számol be a manna.ro.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 14. 08:15, szombat | Belföld
Több ezren vettek részt a XXVI. Doni Hősök Emléktúrán
A XXVI. Doni Hősök Emléktúrán összesen 3624 ember vett részt, köztük 918 diák, katonai képzéssben tanuló kadét, illetve valamely civil társadalmi szervezet tagja volt -
2026. Február 14. 08:11, szombat | Belföld
Donald Tuskkal találkozott Magyar Péter
Magyar Péter közölte: a megbeszélésen egyetértettek abban, hogy Magyarországnak és Lengyelországnak is mindent meg kell tennie az orosz–ukrán háború mielőbbi békés lezárásának elősegítéséért.
