Hírek
2018. Január 23. 09:11, kedd |
Sport
Forrás: feol.hu
Két hazai összecsapással hangolhat az EBEL újabb etapjára a Fehérvár AV19

Az EBEL 42. fordulójában 2-0-s vezetése után a hosszabbításban kapott ki 3-2-re a Fehérvár AV19 jégkorongcsapata. A kék-fehérek már a középszakaszra fókuszálhatnak.
Azzal, hogy a Fehérvár AV19 1 pontot szerzett csak a közvetlen rivális, tabellaszomszéd Dornbirn EC vendégeként, eldőlt, hogy már matematikai esélye sem maradt elérni az azonnali rájátszástagsággal bíró hatodik helyet. Az alapszakasz 10. pozíciójában tanyázó fehérváriak már nem foghatják be a jelenleg hatodik helyen álló Medvescak Zagrebet.
– Az első két harmadban jól mentünk, megszereztük a vezetést, aztán a záró játékrészben túl sok kiállítást kaptunk, ez pedig a győzelmünkbe került. Nem úgy sikerültek a dolgok, ahogy azt szerettük volna, ráadásul a hosszabbításban a saját játékosunk ütőjéről került a korong a hálóba. Összességében csalódott vagyok a hétvégi teljesítményünkkel kapcsolatosan, de a múlt héten mutatott játékhoz képest előreléptünk. Ez sajnos most nem mutatkozott meg pontokban, az alapszakasz két záró fordulójában, úgy gondolom, egyszerű, de eredményes játékot kell játszanunk, a héten pedig az edzéseken a jó szokások gyakorlására kell fektetnünk a hangsúlyt – vélekedett Hannu Järvenpää, a fehérváriak vezetőedzője a dornbirni összecsapást követően.
A finn tréner már a múlt hét elején – mikor aláírta a következő szezonra szóló szerződését – érzékeltette: nem biztos, hogy a csapat már az alapszakaszban bebiztosítja helyét a playoffba. Pénteken és vasárnap a Zágrábot és a Salzburgot fogadja a Volán, de ezeken a találkozókon inkább már a középszakaszra hangol. Az EBEL következő etapjában a 7.-12. helyen végzett együttesek viaskodnak egymással egy oda-vissza kör keretében, hogy eldöntsék, melyik az a két alakulat, amely csatlakozik a rájátszás mezőnyéhez. A szerzett pontok száma azonban fontos, hogy jó pozícióból kezdhessék a sorsdöntő meccssorozatot.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 11. 07:13, hétfő | Sport
Angol Szuperkupa - A Crystal Palace tizenegyesekkel nyert a Liverpool ellen
2025. Augusztus 10. 08:10, vasárnap | Sport
Több mint tízezren teljesítették a Balaton-átúszást
Több mint tízezer résztvevővel rendezték meg szombaton a 43. Lidl Balaton-átúszást.
2025. Augusztus 08. 08:06, péntek | Sport
A Győr egygólos, a Paks háromgólos vereséget szenvedett idegenben
A Győr 2-1-re kikapott csütörtökön a svéd AIK Stockholm vendégeként a labdarúgó Konferencia-liga selejtező harmadik fordulójának első mérkőzésén.
2025. Augusztus 08. 08:02, péntek | Sport
Meteorológia: közel optimális légköri viszonyok várhatók a Balaton-átúszáson
Harmadik próbálkozásra úgy tűnik, az időjárás lehetővé teszi a hagyományos Balaton-átúszás megrendezését.