Városlista
2026. június 12, péntek - Villő

Hírek

2022. Április 06. 11:01, szerda | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: mti

Két lakás kiégett Pécsen

Két lakás kiégett Pécsen

Kiégett két lakás Pécsen, miután tűz ütött ki egy nyolclakásos társasház garázsában a Zsinkó István utcában - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) az MTI-vel szerda hajnalban.

A közlemény szerint a garázsban bútorokat, vitorlákat, az előállításukhoz szükséges alapanyagokat tároltak, és a lángok a felette lévő lakás tetőszerkezetére is átterjedtek. Az épületet hét lakónak kellett elhagynia, közülük két embert a pécsi hivatásos tűzoltók hoztak ki, a mentők pedig kivizsgálásra kórházba szállítottak.

Az épület első emeletén és a garázsnál megfékezték a tüzet, jelenleg a ház keleti oldalán az izzó részeket oltják a pécsi, valamint a segítségükre érkezett siklósi, komlói és szigetvári tűzoltók - derül ki az OKF tájékoztatásából.

Címkék: kiégett, pécs, tűz, tűzoltó

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 12. 15:00, péntek | Belföld

Ötvenhatan tettek esküt Magyarország hivatalos mentőcsapatánál, a HUNOR-nál

A katasztrófavédelem központi mentőszervezeténél 56-an tettek esküt, miután részt vettek egy háromnapos szimulációs gyakorlaton Hajdúszoboszlón, a Katasztrófavédelmi Kiképző- és Raktárbázison -

2026. Június 12. 12:00, péntek | Belföld

NAV: július 1-től hatályba lép a 3 eurós uniós vámszabály

Július 1-től Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni

2026. Június 11. 13:00, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid: felveszik a kesztyűt a lassújelekkel szemben

Felveszik a kesztyűt a lassújelekkel szemben, ezen a nyáron a MÁV-nál olyan pályafelújítási program indult, amelynek célja, hogy legalább a legfontosabb, legnagyobb forgalmú vasútvonalakon csökkenjenek a lassújelek