Hírek
2019. Március 16. 10:06, szombat |
Sport
Forrás: szekesfehervar.hu
Két perc híján nyert, aztán hosszabbításban kikapott a Volán Salzburgban

Az EBEL negyeddöntő második mérkőzésén a fehérvári vereség után nagy elánnal rohamozott a Red Bull Salzburg,
de hiába lőtt csaknem hússzal többet kapura, a harmadik harmad legvégéig a két emberelőnyt gólra váltó Fehérvár AV19 vezetett. Két perccel a vége előtt egyenlítettek a hazaiak, a hosszabbításban pedig ők ütöttek előnygólt.
Várható volt, hogy nekiesik a Salzburg a Volánnak, ám az első harmadban nem volt nyomasztó a fölénye. Sőt, ebben a periódusban a fehérváriak lőttek eggyel többször kapura, más kérdés, hogy a harmad felénél a hazaiak szereztek vezetést. A másodikban már sokkal komolyabb volt a hazai fölény, ami a kapu előtti helyzeteket illeti - de ekkor meg a Volán volt hatékonyabb! Bő két perc alatt előbb Erdély, majd Luttinen is kihasznált egy-egy emberelőnyt (Hári mindkétszer gólpasszt jegyzett), vagyis sikerült átvenni a vezetést.
A harmadik periódusban tovább nyomott a Salzburg, amely ebben a csarnokban a szezonban egyszer kilenc, egyszer pedig nyolc gólt ütött a mieinknek. Most sokáig meddő volt a fölénye, hősiesen védekezett és ellencsapásokra játszott a Fehérvár. Már csak két perc volt hátra, amikor aztán összejött az egyenlítés az osztrákoknak, akik ezzel a párharc állásanak kiegyenlítése felé is léptek egyet. A hosszabbításban pedig a kiállításokat rendesen szóró játékvezetők a meccsen nyolcadszor is kiküldtek egy fehérvárit (most Tikkanent), a Slazburg pedig egy perc alatt kihasználta a komoly esélyt.
Ezzel a párharc 1-1-re áll, vasárnap Fehérváron találkoznak ismét a csapatok.
Red Bull Salzburg - Fehérvár AV19 3-2 (1-0, 0-2, 1-0, 1-0) - hosszabbítás után
Gl.: Gazley, VandeVelde, Duncan, illetve Erdély, Luttinen.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 01. 07:49, szerda | Sport
Magyar labdarúgó-válogatott - Balogh Botond újra a keretben
Balogh Botond ismét bekerült a magyar labdarúgó-válogatott keretébe, amely az októberben sorra kerülő, örmények és portugálok elleni világbajnoki selejtezőkre készül.
2025. Szeptember 30. 07:15, kedd | Sport
Bajnokok Ligája - Magyar válogatottak csatája Isztambulban
A Liverpool Kerkez Milossal és Szoboszlai Dominikkal a keretében utazik Isztambulba, ahol a Sallai Rolandot foglalkoztató Galatasaray ellen lép pályára a labdarúgó Bajnokok Ligája alapszakaszának második fordulójában.
2025. Szeptember 29. 07:29, hétfő | Sport
Labdarúgó NB I - Vendégsiker a győri zöld-fehér rangadón
A címvédő Ferencváros 2-0-ra nyert az ETO FC Győr otthonában a labdarúgó Fizz Liga nyolcadik fordulójának vasárnap esti rangadóján, egyben zárómérkőzésén.
2025. Szeptember 26. 10:57, péntek | Sport
Kronome - Pásztor páros a Győr Ralin!
Telefonos interjú Ákossal a 3. WHB Győr Rally után.