Városlista
2026. június 30, kedd - Pál

Hírek

2017. Január 19. 07:45, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Két település választ vasárnap polgármestert

Két település választ vasárnap polgármestert

Két településen tartanak vasárnap időközi polgármester-választást: a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Csaholcon és a Bács-Kiskun megyei Bácsszentgyörgyön.

Csaholcon azért kell időközi választást tartani, mert tavaly szeptemberben elhunyt az 550 lakosú községet addig vezető Al-Syed Isam (Fidesz-KDNP). A polgármesteri székért Bócsi Tamás függetlenként, az elhunyt polgármester felesége, Al-Syed Katalin a Fidesz, míg Tóth Péter Pál a Magyar Munkáspárt színeiben indul. A voksoláson több mint 500 helybéli vehet részt.

Bácsszentgyörgyön pedig azért tartanak időközi önkormányzati választást, mert a település korábbi vezetője, a független Szűcs Gergely tavaly szeptemberben lemondott tisztségéről. A polgármesteri tisztségért négyen indulnak: Kalapos Mária, a Magyar Munkáspárt jelöltje, valamint Müller József, Lovrity Ferenc és Tóth János, mindhárman függetlenként. A választáson mintegy 140 helybéli vehet részt.

Vasárnapra egy időközi települési nemzetiségi választást is terveztek: a Bács-Kiskun megyei Miskén roma települési nemzetiségi képviselőket választottak volna, a voksolás azonban jelöltek hiányában elmarad, így a településen legközelebb csak 2019-ben lehet roma nemzetiségi önkormányzatot alakítani.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 30. 09:00, kedd | Belföld

Aranykonvoj - Fidesz: a Hajdu János elleni eljárás a tiszás politikai leszámolás része

A Fidesz a Terrorelhárítási Központ (TEK) korábbi elnöke, Hajdu János elleni eljárást \"a tiszás politikai leszámolás részének\" tartja.

2026. Június 30. 08:00, kedd | Belföld

Hőség - Szerda éjfélig meghosszabbodik a harmadfokú hőségriasztás

Szerda éjfélig meghosszabbítja a harmadfokú hőségriasztást az országos tisztifőorvos

2026. Június 29. 17:00, hétfő | Belföld

Hőség - Több Pest vármegyei településen vízkorlátozást rendeltek el

Több Pest vármegyei településen vízkorlátozást rendeltek el, vagy takarékosságra kérték a lakosságot a nagy hőség és az emiatt megnövekedett vízhasználat miatt

2026. Június 29. 12:00, hétfő | Belföld

Magyar Péter: a költségvetést drámaian rossz állapotban találtuk az átadás-átvétel után

A magyar költségvetést drámaian rossz állapotban találtuk az átadás-átvétel után - közölte Magyar Péter miniszterelnök hétfőn a Facebook-oldalán közzétett videójában.