Hírek
2018. Május 07. 07:24, hétfő |
Külföld
Forrás: Lucie Szymanowska, az MTI tudósítója jelenti - Fotóillusztráció: pixabay
Kettőre nőtt a dél-lengyelországi bányában történt omlás áldozatainak száma

Kettőre nőtt vasárnap estig a dél-lengyelországi Zofiówka bányában előző nap bekövetkezett omlás áldozatainak száma - közölte a Jastrzebiei Széntársaság (JSW) csoport elnöke, Daniel Ozon.
Három vájárt továbbra is keresnek.
Az első halálos áldozatot szombat este egy fémszerkezet alá szorulva találták meg a mentők. A bányászt vasárnap reggelre tudták megközelíteni, s bár a felszínre vitték, az orvosok már csak a halál beálltát tudták megállapítani. Az előzetes közlemény szerint egy 38 éves férfiről van szó, személyazonosságát viszont csak a DNS-vizsgálat után fogják megerősíteni.
A második bányász testét vasárnap délután vitték fel a felszínre, őt a JSW közleménye szerint azonosították.
A bányát szombat délelőtt egy földmozgás érte, miközben 250 vájár dogozott a föld alatt, tizenegyen közülük 900 méteres mélységben, ahol az omlás történt. Négyüknek sikerült megmenekülni, heten azonban a föld alatt rekedtek. Közülük szombat estére már kettőt kimentettek, őket kórházban kezelik nem életveszélyes sérülésekkel.
Három ember után tovább folytatják a kutatást. Újabb lényeges információk a mentési munkálatokról éjfél után várhatók - közölte Ozon. Az akcióban felváltva mintegy 200 bányamentő vesz részt. A mentést magas metángáz-koncentráció és a magas hőmérséklet is nehezíti, valamint az is, hogy időközben újabb kisebb földmozgások történtek.
A baleset helyszínére szombat este ellátogatott Mateusz Morawiecki lengyel kormányfő, s vasárnap délelőtt pedig Andrzej Duda elnök is.
A cseh határ közelében, Jastrzebie-Zdroj település mellett található Zofiówka bányában kőszenet termelnek ki, s a tulajdonos JSW csoport a kohászatban használt koksz legnagyobb európai előállítója.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 01. 07:48, szerda | Külföld
Izraeli- palesztin - Benjámin Netanjahu: a hadsereg a béketervnek megfelelően a Gázai övezetben marad
2025. Október 01. 07:47, szerda | Külföld
Horvát kormányfő: hiba volt eladni az INA részvényeit
Hiba volt eladni az INA horvát olajipari vállalat részvényeit, különösen igaz ez az energiaválság tapasztalatai után -
2025. Szeptember 30. 07:19, kedd | Külföld
Bemutatta béketervét Trump, az izraeli gázai konfliktusra vonatkozóan
2025. Szeptember 28. 09:50, vasárnap | Külföld
Kijev kész segíteni Magyarországnak és Szlovákiának az energiahordozók alternatív beszerzésében
Ukrajna kész segíteni Magyarországnak és Szlovákiának az energiahordozók alternatív beszerzésében - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szombati kijevi sajtótájékoztatóján.