Hírek
2022. Augusztus 30. 16:03, kedd |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Kiforgattak vagyonából és fogva tartottak egy idős asszonyt Siklóson
Kiforgatott vagyonából és csaknem három évig fogva tartott egy 77 éves nőt három ember - egy házaspár és az ismerősük - Siklóson, emiatt vádat emelt ellenük a Siklósi Járási Ügyészség.
A Baranya Megyei Főügyészség keddi, az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írták: a hasonló ügyek miatt korábban már elítélt vádlottak egyike internetes közösségi oldalakon, társkeresőkön regisztrálta magát, hogy országszerte ismerkedjen olyan emberekkel, akiket kihasználhatnak.
A 77 éves sértett társkereső oldalon került kapcsolatba az egyik vádlottal, majd üzenetváltások után a férfi Pécsre csábította, ahonnan társaival Siklósra vitték, majd iratait és telefonját elvették tőle.
A kisvárosban az idős nőt egy szobában helyezték el, és a lakást csak valamelyik vádlottal együtt hagyhatta el.
A vádlottak az asszonytól elvették a bankkártyáját, mintegy hárommillió forintot a számlájáról levettek és magukra fordítottak.
Emellett a sértettel többször vetettek fel áruhitelt, amelyből különböző eszközöket vásároltak, több mint egymillió forint értékben.
A vádlottak a nő lakását meghirdették, eladták, és a vételárat is eltették.
A fogvatartás alatt a vádlottak egyike néhányszor szexuálisan közeledett a sértetthez.
Az idős asszony többször próbált a vádlottaktól elszökni, akik azonban minden esetben felkutatták és visszavitték.
A közlemény szerint a vádlottak 2005 és 2009 között is abból éltek, hogy idős, koruknál fogva kiszolgáltatott személyeket vettek magukhoz, és elszedték a pénzüket. Az emiatt kiszabott büntetésekből nem sokkal a mostani eset előtt szabadultak.
A vádlottak ellen személyi szabadság aljas célból, jelentős érdeksérelmet okozva elkövetett megsértése, csalás, szeméremsértés és szexuális kényszerítés miatt emelt vádat az ügyészség.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 14. 08:15, szombat | Belföld
Több ezren vettek részt a XXVI. Doni Hősök Emléktúrán
A XXVI. Doni Hősök Emléktúrán összesen 3624 ember vett részt, köztük 918 diák, katonai képzéssben tanuló kadét, illetve valamely civil társadalmi szervezet tagja volt -
2026. Február 14. 08:11, szombat | Belföld
Donald Tuskkal találkozott Magyar Péter
Magyar Péter közölte: a megbeszélésen egyetértettek abban, hogy Magyarországnak és Lengyelországnak is mindent meg kell tennie az orosz–ukrán háború mielőbbi békés lezárásának elősegítéséért.
