Hírek
2024. Május 09. 09:43, csütörtök |
Sport
Forrás: MTI
Konferencia Liga: Elsőként a Fiorentina jutott döntőbe

Elsőként a tavaly is döntős, a Ferencvárossal azonos csoportban szerepelt Fiorentina jutott be a labdarúgó Konferencia-liga fináléjába, miután az elődöntős párharc szerdai visszavágóján 1-1-es döntetlent ért el a belga Club Brugge vendégeként, így 4-3-as összesítéssel továbbjutott.
A mérkőzés egészét tekintve végig sokkal veszélyesebb volt az olasz együttes, ennek ellenére a 20. percben a házigazdák kerültek előnybe, így összesítésben kiegyenlítettek. A folytatásban a Fiorentina jelentős fölényben futballozott, a második félidőben az addiginál is támadóbb felfogásban játszott, s végül a 85. percben tizenegyest rúghatott. A büntetőt Lucas Beltran értékesítette, a firenzeiek pedig a hátralévő időben megőrizték az eredményt, ezzel kiharcolták a továbbjutást.
A döntőt május 29-én rendezik Athénban.
Konferencia-liga, elődöntő, visszavágó:
Club Brugge (belga)-Fiorentina (olasz) 1-1 (1-0)
------------------------------------------------
gól: Vanaken (20.), illetve Beltran (85., 11-esből)
Továbbjutott: a Fiorentina, 4-3-as összesítéssel.
csütörtökön játsszák:
Olimpiakosz (görög)-Aston Villa (angol) 21.00 (az első mérkőzésen: 4-2)
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 02. 07:04, csütörtök | Sport
Európa-liga - Keane: a Plzen elleni második félidős játékra lesz szükségünk Genkben
2025. Október 01. 07:49, szerda | Sport
Magyar labdarúgó-válogatott - Balogh Botond újra a keretben
Balogh Botond ismét bekerült a magyar labdarúgó-válogatott keretébe, amely az októberben sorra kerülő, örmények és portugálok elleni világbajnoki selejtezőkre készül.
2025. Szeptember 30. 07:15, kedd | Sport
Bajnokok Ligája - Magyar válogatottak csatája Isztambulban
A Liverpool Kerkez Milossal és Szoboszlai Dominikkal a keretében utazik Isztambulba, ahol a Sallai Rolandot foglalkoztató Galatasaray ellen lép pályára a labdarúgó Bajnokok Ligája alapszakaszának második fordulójában.
2025. Szeptember 29. 07:29, hétfő | Sport
Labdarúgó NB I - Vendégsiker a győri zöld-fehér rangadón
A címvédő Ferencváros 2-0-ra nyert az ETO FC Győr otthonában a labdarúgó Fizz Liga nyolcadik fordulójának vasárnap esti rangadóján, egyben zárómérkőzésén.