Hírek
2020. November 09. 11:18, hétfő |
Helyi
Forrás: kormany.hu
Koronavírus - általános gyülekezési tilalom és digitális oktatás a középiskolákban

A kormányfő az operatív törzs hétfői ülése után újabb kormányzati döntésekről adott számot.
Kedd éjféltő minden gyülekezés tilos, az éttermek bezárnak, általános rendezvénytilalom lép életbe és digitális oktatásra állnak át a középiskolák, ha az Országgyűlés meghosszabbítja a rendkívüli jogrendet 90 napra.
Ha az Országgyűlés meghosszabbítja a rendkívüli jogrendet 90 napra, Ausztriáéhoz hasonló intézkedések jönnek kedd éjféltől. A korlátozó intézkedéseket 30 napra vezetik be, de meghosszabbíthatják:
- este 8 és reggel 5 között kijárási tilalom keddtől (felmentés csak rendkívüli esetekben és munka miatt lehetséges)
- minden gyülekezés tilos
- az éttermek bezárnak, üzemi étkezdék nyitva tarthatnak, házhoz szállítás lehetséges
- üzletek, fodrászatok, egyéb kisipari szolgáltatók este 7-kor bezárnak
a szállodák csak üzleti célból érkező vendégeket fogadhatnak, turistákat nem
- általános rendezvénytilalom
- magánrendezvényeken legfeljebb 10-en vehetnek részt
- lakodalomstop: az egyházi szertartást megtarthatják, ezen és a polgári szertartáson csak a szükséges személyek, valamint a testvérek és a szülők vehetnek részt
- a temetéseken legfeljebb 50 fő vehet részt
- sportmérkőzések csak zárt kapuk mögött
- szabadtéren az egyéni sportolás lehetséges, az amatőr csapatsport tilos szabadidős létesítményeket zárva kell tartani (edzőtermek, múzeumok, állatkertek...)
- felsőoktatás: online formában zajlik tovább és kollégiumzár lesz
- középiskolák: digitális oktatás. A többieknek jelenléti oktatás - iskolai, óvodai dolgozókat hetente ingyen tesztelik.
- a november 8-ig történő szállodai foglalások árát az állam megtéríti, de a dolgozókat nem bocsáthatják el
- éttermek: járulékamnesztia, a bér felét állja az állam, ha nincs elbocsátás
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 18. 09:36, péntek | PR
Egy életre szól, minél hamarabb kezdődik, annál jobb
a fiataloknak is érdemes hosszú távra vagy a váratlan kockázatokra szóló biztosítást kötniük
2025. Július 18. 07:49, péntek | Sport
Kl-selejtező - A Pjunyik Jereván lesz a Győr ellenfele
A Pjunyik Jereván lesz a Győr ellenfele a labdarúgó Konferencia-liga selejtezőjének második fordulójában
2025. Július 18. 07:48, péntek | Belföld
Lengyel külügyi szóvivő: a Marcin Romanowskinak nyújtott menedékjog miatt rendelték haza a budapesti nagykövetet
A budapesti lengyel nagykövetet Marcin Romanowski volt lengyel igazságügyi miniszterhelyettesnek Magyarországon nyújtott menedékjog miatt rendelték véglegesen haza
2025. Július 18. 07:47, péntek | Életmód
Agrometeorológia: nagy szükség lenne további csapadékra
Bár múlt héten a júniusi rendkívüli szárazság után számottevő csapadék érkezett, és az aszály nagy területen mérséklődött, vagy meg is szűnt, sokfelé lenne szükség további csapadékra