Városlista
2026. február 25, szerda - Géza

Hírek

2019. Augusztus 16. 10:39, péntek | Sport
Forrás: szekesfehervar.hu

Kovács István hosszabbított és Vidi-győzelmet vár szombaton

Kovács István hosszabbított és Vidi-győzelmet vár szombaton

A Diósgyőr ellen folytathatja sorozatát az NB I-ben eddig hibátlan MOL Fehérvár.

A borsodiak egy vereséggel és egy győzelemmel kezdték az idényt. A Vidivel jövő nyáron lejáró szerződését szerdán meghosszabbító Kovács István elégedett csapata bajnoki rajtjával.

Kovács István 2012 januárja óta játszik Fehérváron, jövő nyáron lejáró szerződését most meghosszabbította a Vidinél. Ezzel eldőlt, hogy a középpályásra továbbra is hosszabb távon számíthat Marko Nikolics vezetőedző, aki tavaly szinte minden mérkőzésen lehetőséget adott neki. A két heten indult szezonban is mindkét eddigi meccsen kezdőként lépett pályára Kovács István, így kivehette részét a Kaposvár és a Puskás Akadémia elleni győzelemből is.
„Fontos volt, hogy jól kezdjük a bajnokságot azután, hogy a nemzetközi porondon sajnos nem úgy alakultak a dolgok, ahogy szerettük volna. Szeretnénk a riválisokra olyan terhet rakni, hogy folyamatosan hozzuk a mérkőzéseket, ezzel az ő folytatásukat is megnehezítve – gondolok itt elsősorban a Ferencvárosra, de persze a többi magyar csapatra is. A tavalyi szezon első felében rengeteg pontot hullajtottunk, ezt a hibát nem szeretnénk megismételni. Tény és való, ilyen szempontból könnyebbség, hogy nem szerepelünk most már a nemzetközi színtéren.”

A középpályás megemlítette, tavaly kétszer is győzött a DVTK a Vidi ellen, van tehát miért visszavágni.
„Nagyon szép, szórakoztató focit játszik a Diósgyőr Fernando Fernández irányításával, ugyanakkor a mi célunk elsődlegesen az eredményes játék, és ha jönnek a sikerek, ahogy az első két fordulóban, akkor lehetőség nyílik a szép futballra is.”

A MOL Fehérvár – DVTK mérkőzés szombaton 19.30-kor kezdődik a MOL Aréna Sóstóban.

szekesfehervar.hu

Címkék: labdarúgás, MOL Vidi

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 24. 16:00, kedd | Sport

Férfi kézilabda MK - Az elődöntőben találkozik a Veszprém és a Szeged

A címvédő Szeged a bajnok Veszprémmel találkozik a férfi kézilabda Magyar Kupa elődöntőjében.

2026. Február 24. 07:35, kedd | Sport

Labdarúgó NB I - Tartja a lépést az ETO-val a Ferencváros

A címvédő Ferencváros 3-1-re nyert az MTK Budapest vendégeként a labdarúgó Fizz Liga 23. fordulójának hétfői zárómérkőzésén, ezzel újra három pontra van a listavezető ETO FC Győrtől.

2026. Február 23. 07:43, hétfő | Sport

Labdarúgó NB I - Látványos, hétgólos meccsen hozta el Paksról a három pontot az éllovas Győr

Az éllovas Győr izgalmas mérkőzésen 4-3-ra nyert a kupagyőztes Paks otthonában a labdarúgó Fizz Liga 23. fordulójának vasárnapi játéknapján.