Városlista
2025. október 2, csütörtök - Petra

Hírek

2011. Október 20. 07:21, csütörtök | Belföld
Forrás: OrintPress

Közeleg a karácsonyi vásár Stuttgartban

Közeleg a karácsonyi vásár Stuttgartban

Hamarosan kezdődnek az ünnepi vásárok nemcsak hazánkban, de szerte Európában. Az egyik legrégebbi, a stuttgarti karácsonyi vásár Európa egyik legnagyobb karácsonyi vására és közel 300 éves múltra tekint vissza.

A magyar utazók is könnyedén az ünnepi forgatag részeseivé válhatnak, a Germanwings ugyanis közvetlen járatokat közlekedtet Budapest és Stuttgart között.

A stuttgarti karácsonyi vásár 280 mesésen feldíszített standja a város szívében a régi kastély előtt, mesebeli környezetben várja a vendégeket. A valóban felejthetetlen látványt már csak a közelben található hatalmas korcsolyapálya szárnyalhatja túl. A jégen korcsolyázva és forró teát iszogatva egy igazi, romantikus, karácsonyi mesébe illő élményben lehet részünk. Nem véletlen, hogy a varázslatos mesevilágba repítő Schlossplatz minden évben több millió látogatót vonz.

A gasztronómia szerelmeseit is könnyen rabul ejtheti a város, hiszen a vásáron kedvükre válogathatnak a sváb specialitások, sült kolbászok, mézeskalácsok és mandulás különlegességek között. A karácsonyi fények, a vanília és fahéj mindent betöltő illata, az adventi koncertek még teljesebbé teszik a karácsonyi hangulatot.

Nyitva tartás: 2010. november 23-tól december 23-ig, hétfőtől szombatig: 10 órától 21 óráig, vasárnap: 11 órától 20 óráig.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 01. 07:46, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre Nyíregyházán

54 milliárd forintos beruházással a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre mostanra Nyíregyházán, s ez a vállalat egyetlen olyan üzeme Európában, amelyben a termelés minden folyamata jelen van

2025. Október 01. 07:45, szerda | Belföld

Kövér László: Magyarország testvéri népként tekint a törökökre

Magyarország testvéri népként tekint a törökökre - hangsúlyozta Kövér László, az Országgyűlés elnöke a Maarif Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium megnyitó ünnepségén kedden Budapesten.

2025. Október 01. 07:44, szerda | Belföld

Megerősítette és bővítette együttműködését a Debreceni Egyetem és a BMW Debrecen

Megerősítette és bővítette együttműködését a Debreceni Egyetem (DE) és a BMW Debrecen, az erről szóló megállapodást kedden írták alá a felsőoktatási intézményben tartott sajtótájékoztatón.

2025. Szeptember 30. 07:19, kedd | Belföld

Gulyás Gergely: Magyarország hétfőn tükörintézkedéseket vezet be ukrán hírportálok ellen

Magyarország a viszonosság elvét követve hétfőn tükörintézkedéseket vezet be ukrán hírportálok ellen, így azok Magyarország területén nem lesznek elérhetők - közölte a Miniszterelnökséget vezető miniszter a Facebook-oldalán.