Hírek
2015. Május 25. 06:00, hétfő |
Külföld
Forrás: MTI
Külföldi sajtó Magyarországról - Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung

A Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung című vasárnapi német konzervatív lap az Európai Unióba irányuló menekülthullám és a halálbüntetés ügye körüli vitával foglalkozott.
Stpehan Löwenstein az Orbán Viktor magányos harca Brüsszel ellen című írásában az Európai Parlamentben (EP) a magyarországi helyzetről tartott vitával kapcsolatban kifejtette, hogy az EP-vita "szinte megkedvelt rituálé: minden évben újra napirendre emelik az +aggasztó magyarországi fejleményeket+, és a miniszterelnök minden évben megjelenik az oroszlán barlangjában", hogy megtegye ellenvetéseit.
Az EP elnöke, Martin Schulz és Orbán Viktor halálbüntetésről folytatott telefonbeszélgetésével kapcsolatban hozzátette: már akkor úgy tűnt, hogy a vita mindkét félnek használ, hiszen Orbán "ismét eljátszhatta az általánosságban a politikai korrektséggel, különösen pedig a Brüsszellel szembeszálló lovagot, Schulz pedig a sárkányölőt, aki ismét rendreutasított egy jobboldali populistát".
Ugyanakkor nem biztos, hogy Orbán "hideg számítással" vette elő a halálbüntetés ügyét, erre utalnak az ügyben adott "eléggé koordinálatlan" reakciók - tette hozzá Löwenstein, megjegyezve, hogy időközben megjelent az az "értelemtől messzemenően megfosztott formula", miszerint nem konkrét politikai szándékról van szó, hanem csupán arról, hogy biztosítani kell a tabuk nélküli vita lehetőségét.
A szerző a menekültek ügye körüli vitával összefüggésben a bevándorlásról indított nemzeti konzultációról úgy vélekedett, hogy az a "mobilizálást és az önigazolást szolgálja", és ezt mutatja a kérdések megfogalmazása is. Hozzátette, hogy a "sugalmazó" kérdések mellett "trükkösek" a válaszok is.
Stephan Löwenstein az utóbbi időközi országgyűlésiképviselő-választásokkal és a pártok támogatottságáról készített felmérések eredményeivel kapcsolatban kiemelte: "kézenfekvő", hogy Orbán miért összepontosít a mobilizálásra három évvel a következő országos parlamenti választás előtt. Hozzátette, hogy a közvélemény-kutatási adatokban megmutatkozó "sebesen hanyatló tendencia" szakmai, szakpolitikai hibákkal, korrupciós vádakkal és "talán egy általános csömörrel" áll összefüggésben, és a Fidesznek "minden jól jön", ami eltereli a figyelmet.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 07. 08:46, vasárnap | Külföld
Az ukrán elnök Kijevet javasolta az ukrán-orosz csúcstalálkozó helyszínének
Visszautasította Volodimir Zelenszkij ukrán elnök Vlagyimir Putyin orosz államfő felvetését, hogy Moszkvában tárgyaljon vele a háború lezárásáról, ehelyett azt javasolta, hogy ő látogasson el Kijevbe.
2025. Szeptember 06. 09:12, szombat | Külföld
Hadügyminisztérium néven működik a jövőben az Egyesült Államok védelmi minisztériuma, a Pentagon
Hadügyminisztérium (Department of War) néven működik a jövőben az Egyesült Államok védelmi minisztériuma, népszerű nevén Pentagon – a névváltásról pénteken írt alá rendeletet Donald Trump elnök.
2025. Szeptember 04. 07:47, csütörtök | Külföld
Hszi Csin-ping: az emberiségnek a béke vagy a háború között kell választania
Az emberiség ismét választás előtt áll: béke vagy háború, párbeszéd vagy konfrontáció, együttműködés vagy a másik rovására zajló küzdelem
2025. Szeptember 04. 07:46, csütörtök | Külföld
Vlagyimir Putyin: ha Volodimir Zelenszkij kész találkozni, jöjjön el Moszkvába
Ha \"Ukrajna adminisztrációjának jelenlegi vezetője\" kész a kétoldalú találkozóra, akkor el kell utaznia Moszkvába