Városlista
2025. december 31, szerda - Szilveszter

Hírek

2017. Szeptember 07. 07:25, csütörtök | Helyi önkormányzati
Forrás: okkfehervar.hu

Külföldi szakmai gyakorlatra induló fehérvári diákok jártak a Városházán

Külföldi szakmai gyakorlatra induló fehérvári diákok jártak a Városházán

Jövőjük szempontjából fontos három hét előtt áll az a 64 fehérvári diák, akik Európai Uniós szakmai gyakorlatra indulnak a napokban.

  • A Székesfehérvári Szakképzési Centrum I. István Szakgimnáziumának, valamint Hunyadi Mátyás Szakgimnáziumának Erasmus+ 2017 program keretében három hetes nagy-britanniai, illetve németországi szakmai gyakorlatra induló diákjait szerdán, a Városháza Dísztermében Székesfehérvár alpolgármestere fogadta.

Mészáros Attila a találkozón elmondta, hogy a város számára nagyon fontos, hogy fehérvári intézmények sikerrel pályáznak Európai Uniós ösztöndíjakra. „Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, nagyon hasznos a fiatalok számára a külföldi szakmai gyakorlat, mind a szaktudás mind az idegen nyelv gyakorlása, valamint a későbbi tanulmányok és az elhelyezkedés szempontjából is.” – fogalmazott.

Erasmus-os szakmai gyakorlatra induló diákok jártak a Városházán

A két iskola diákjai és tanárai nevében Gyenei Magdolna, a Hunyadi Szakgimnázium igazgatója mondott köszönetet a városnak. Mint mondta, az iskola már négy sikeres pályázatot tud magáénak, és éppen az ötödiken dolgoznak – hiszen a diákoknak nemcsak életre szóló élményt szereznek, hanem a gyakorlat fontos szakmai tapasztalatot is jelent a munkaerőpiacon való elhelyezkedésben.

A Hunyadi Mátyás Szakgimnázium 16-16 diákja utazik az angliai Brightonba illetve Londonba, ahová két szakmai ismereteket tanító pedagógus is elkíséri őket.

A Hunyadi diákjai informatikus és ügyviteli titkári szakmai képzésben részesülnek. Az I. István diákjai közül 17-en az angliai Portsmouth városába, míg 15-en a németországi Schkeuditz városában végeznek 3 hetes gyakorlatot. Az utazó diákok csoportjait itt is 2-2 pedagógus is elkíséri. Az I. Istvánosok logisztikai ügyintéző és pénzügyi-számviteli ügyintéző ismereteket hallgatnak majd.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 31. 07:35, szerda | Életmód

Különleges meteorraj érkezik január első napjaiban

Január első napjaiban érkezik a Quadrantidák meteorraj, továbbá egy látványos négyes együttállás is megfigyelhető lesz az éjszakai égbolton - közölte a Svábhegyi Csillagvizsgáló hétfőn az MTI-vel.

2025. December 31. 07:34, szerda | Életmód

Lavina sodort el egy magyar házaspárt Dél-Tirolban, a férj meghalt

Lavina sodort el hétfőn egy magyar házaspárt az olaszországi Trentino-Alto Adige (Dél-Tirol) megye Aurina-völgyében, a férj meghalt, felesége viszont sértetlen maradt

2025. December 31. 07:33, szerda | Kék hírek

A NAV nevével visszaélve támadnak adathalász csalók

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) nevével visszaélve támadnak az adathalászatra specializálódott csalók, akik adó-visszatérítés lehetőségével kecsegtetik áldozataikat - közölte az adhatóság kedden az MTI-vel.