Hírek
2014. Július 01. 06:00, kedd | Belföld
Lakáseladás - vételár kifizetés csak kényszerkijelentéssel – Hogyan?
Eladtam saját lakásomat, a vételár kifizetésének feltétele azonban, hogy az ingatlanba bejelentett lakók kijelentkezzenek. Mi a teendő, ha az egyik bejelentettről nincs semmi információnk?
Kérdés:
Tisztelt Jogsebész!
Kérdésem: A saját tulajdonú lakásomat eladtam, a vételár kifizetésének feltétele, hogy az ingatlanba bejelentett lakók kijelentkezzenek. A fiam harminchárom éves, ide van bejelentve az állandó lakcíme, de nem lakik itt, olyannyira, hogy a tartózkodási helye számomra is ismeretlen. Hogyan tudnám, mint tulajdonos kijelenteni? Válaszát előre is köszönöm.
2014. 05. 29.
Válasz:
Tisztelt Kérdező!
Az illetékes jegyzőnél, járási hivatalnál, mint a lakás tulajdonosa kezdeményezheti a fia kényszerkijelentését, amennyiben a lakásába bejelentkezett fia ténylegesen nem lakik ott.
A problémára nem kizárólag az általunk megírt válasz lehet a követendő példa, elképzelhető, hogy létezik más megoldás, a kérdés más nézőpontból való megközelítése.
A fenti témáról további kérdéseket olvashat, illetve kérdéseket tehet fel oldalunkon, a www.onlinejogsebesz.hu weboldalon.
Ne feledje, joga van kérdezni!
Tisztelettel:
dr. Schill Szabolcs
ügyvéd
onlinejogsebesz.hu
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 31. 07:33, szerda | Belföld
MÁV: több járművet állítanak forgalomba az év végi, újévi időszakban bizonyos vonalakon
2025. December 31. 07:32, szerda | Belföld
Sulyok Tamás Kapu Tiborral együtt köszönti az újévet a közmédia csatornáin
Sulyok Tamás köztársasági elnök Kapu Tibor kutatóűrhajóssal együtt köszönti az új évet a közmédia csatornáin szerda éjfél után.
2025. December 30. 09:50, kedd | Belföld
Orbán Viktor évnyitó nemzetközi sajtótájékoztatót tart január 5-én
Orbán Viktor évnyitó nemzetközi sajtótájékoztatót tart január 5-én 11 órakor. A hírt a kormányfő a Facebook oldalán tette közzé hétfőn.
