Hírek
2021. November 18. 11:01, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Lakástűzben meghalt egy ember Kunhegyesen
Lakástűzben meghalt egy ember Kunhegyesen szerdán kora este - tájékoztatta az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője az MTI-t.
Mukics Dániel közölte: Kunhegyesen a Pósa Lajos utcában gyullad ki egy száz négyzetméteres ház, ahol a tűzoltók egy ember holttestére bukkantak.
A ház előszobájában felhalmozott ruhák, papírok, hulladék, illetve a veranda és bútorok égtek, oltás közben két gázpalackot is kihoztak az épületből a tűzoltók.
A héten ez a negyedik, szerdán pedig a harmadik olyan lakástűz, amely tragédiával végződött - írta közleményében a szóvivő. Felhívta a figyelmet arra, hogy a legtöbb tűzeset nyílt láng használatára, elektromos hibára, fűtési rendellenességre, főzésre, vagy dohányzásra vezethető vissza, pedig ezek megelőzhetők lennének füstérzékelővel "és egy kis odafigyeléssel".
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 01. 11:00, szerda | Belföld
KSH: januárban a bruttó átlagkereset 840 600 forint volt
2026 januárjában a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 840 600, a nettó átlagkereset 585 700 forint volt.
2026. Április 01. 07:20, szerda | Belföld
Takács Péter: évente húszmilliárd forinttal többet fordít a kormány CT-, MR- és ultrahang-diagnosztikára
Évente húszmilliárd forinttal többet fordít a kormány CT-, MR- és ultrahang-diagnosztikára, mint eddig - hangsúlyozta a Belügyminisztérium egészségügyi államtitkára kedden Baján.
2026. Március 31. 15:00, kedd | Belföld
Meghalt Nádasdy Ádám nyelvész, költő és műfordító
2026. Március 31. 07:16, kedd | Belföld
Orbán Viktor: Hazát szeretetre és tiszteletre lehet építeni
Ünneprontóknak nevezte a Tisza Párt híveit hétfőn a miniszterelnök, a Fidesz elnöke Szolnokon a kormánypártok választási nagygyűlésén.
