Hírek
2012. Április 20. 07:15, péntek |
Külföld
Forrás: mno / MTI
Leragasztott szájjal toloncolták ki őket
Egy repülőgép utasa által készített felvétel tanúsága szerint az olasz rendőrség bilincsben, leragasztott szájjal szállítja vissza hazájukba az illegális bevándorlókat.
Ez az európai és olasz civilizáció – kommentálta Facebook-oldalán közölt fényképet az az olasz utas, aki repülővel Rómából Tunéziába utazva szemtanúja volt két tunéziai bevándorló hazatoloncolásának. A felvétel szerint a repülőgépen rendőri kísérettel utazó két tunéziait megbilincselték, és szájukat barna ragasztószalaggal betapasztották. Az utas tiltakozására a bevándorlókat felügyelő rendőrök „normális eljárásnak” nevezték az általuk alkalmazott kényszert.
A fotó azonnal felkerült az olasz hírportálokra és parlamenti interpelláció tárgya lett. Az ügy kivizsgálását sürgette az ENSZ Menekültügyi Főbiztossága is. Antonio Manganelli olasz országos rendőrparancsnok a történtek mielőbbi tisztázását ígérte. A római Leonardo Da Vinci repülőtér biztonsági szolgálata közleményben hangoztatta, hogy a két tunéziai férfi ellenszegült a kitoloncolásnak. Ezért volt szükség a műanyag karperecre. Szájukra pedig óvintézkedésként került ragasztószalag, mivel a tunéziai férfiak tiltakozásként az ajkukat harapták.
Idén februárban a strasbourgi Emberi Jogok Európai Bírósága kártérítésre ítélte Itáliát annak a huszonkét afrikai bevándorlónak a kitoloncolásáért, akiket 2009-ben az olasz hatóságok Líbiába szállítottak vissza, ahol börtönbe kerültek és megkínozták őket.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 15. 08:40, szombat | Külföld
Ukrajnai háború - Ukrán elnök: Oroszország Cirkon hiperszonikus rakétával mért csapást Ukrajnára
Oroszország mintegy 430 drónt és 18 rakétát indított Ukrajna ellen, a támadás fő iránya Kijev volt; ezen felül péntek reggel az oroszok Cirkon hiperszonikus rakétát vetetek be Szumi megye ellen
2025. November 15. 08:35, szombat | Külföld
A lengyel elnök újraaktiválná a V4 csoportot
2025. November 14. 07:31, péntek | Külföld
Ukrán miniszterelnök: a korrupciós botrány miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában
Az energetikai szektorban leleplezett korrupciós ügy miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában - jelentette be Julija Szviridenko miniszterelnök csütörtökön a Telegramon.
2025. November 13. 07:27, csütörtök | Külföld
Újraindulhat az amerikai kormányzat működése, a Kongresszus elfogadta az átmeneti költségvetést
Az amerikai Kongresszus alsóháza elfogadta a szövetségi intézmények finanszírozásáról szóló, így a kormányzati működés újraindulását lehetővé tevő átmeneti költségvetési törvényt szerdán.
