Városlista
2025. október 2, csütörtök - Petra

Hírek

2020. Augusztus 04. 16:04, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Letartóztattak egy nevelt gyermeke bántalmazásával gyanúsított apát

Letartóztattak egy nevelt gyermeke bántalmazásával gyanúsított apát

Hónapokon keresztül, rendszeresen bántalmazta nevelt gyermekét egy férfi a gyanú szerint, a bíróság elrendelte a letartóztatását - tájékoztatta a Somogy Megyei Főügyészség kedden az MTI-t.

Azt írták: a 32 éves gyanúsított az interneten ismerkedett meg a kisfiú anyjával, majd 2020 májusában össze is költözött vele és a másfél éves gyerekkel.

A férfi a kisfiú sírásától indulatba jött, emiatt naponta a fején, az arcán és másutt tenyérrel megütötte, többször pedig a végtagjait megragadva dobta be a kiságyába. A bántalmazások következtében a gyermek nyolc napon túl gyógyuló, csonttöréses sérüléseket szenvedett.

A Kaposvári Járásbíróság helyt adott a járási ügyészség indítványának és elrendelte a gyanúsított letartóztatását - írták.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 02. 07:06, csütörtök | Belföld

Hidvéghi Balázs: ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása

Ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása Budapesten, november elejére, közepére, országszerte mindenki megkapja őket - mondta Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán.

2025. Október 02. 07:05, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot

Magyarország megkerülésével, jogi trükközéssel nem lehet megnyitni Ukrajna európai uniós csatlakozási folyamatát

2025. Október 01. 07:46, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre Nyíregyházán

54 milliárd forintos beruházással a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre mostanra Nyíregyházán, s ez a vállalat egyetlen olyan üzeme Európában, amelyben a termelés minden folyamata jelen van

2025. Október 01. 07:45, szerda | Belföld

Kövér László: Magyarország testvéri népként tekint a törökökre

Magyarország testvéri népként tekint a törökökre - hangsúlyozta Kövér László, az Országgyűlés elnöke a Maarif Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium megnyitó ünnepségén kedden Budapesten.