Hírek
2020. Október 09. 11:02, péntek |
Belföld
Forrás: mti - fotók: police,hu
Lezárt határátkelőn akadt el egy Szlovéniába átjutni próbáló autó
A lezárt határátkelőt megkerülve, a vízelvezető árkon keresztül próbált Szlovéniába átjutni, de a felázott talajon elakadt román utasaival egy svéd rendszámú autó csütörtökön Zala megyében
- közölte a rendőrség honlapján a Zala Megyei Rendőr-főkapitányság.
A lenti rendőrök a Bödeházánál lévő, a járványügyi intézkedések miatt ideiglenesen betonelemekkel lezárt határátlépési pontnál megsüllyedve találtak rá a svéd rendszámú személyautóra, amelyben öt román állampolgár, köztük három gyerek foglalt helyet.
A jármű utasai - a közúti jelzőtáblák tiltása ellenére - a határátlépési ponthoz érve meg akarták kerülni a betonból készült fizikai akadályokat, hogy átjussanak Szlovéniába. A köves útról letérve a vízelvezető árkon keresztül próbáltak átjutni, úgy, hogy a közúti jelzőtáblák talpait az árokba fektették, majd miután a felázott talajon elakadtak, a jelzőtáblát is a kerekek alá helyezték, de így sem tudtak kijutni a kocsival.
A rendőrök a szabálysértésnek számító tiltott határátlépés kísérlete miatt indítottak eljárást, a járműben utazó nőt pedig közlekedés biztonsága elleni bűncselekmény elkövetésével is meggyanúsították, mert a közúti jelzéseket ő távolította el a határátlépési pontnál.

Ezek érdekelhetnek még
2025. November 16. 08:34, vasárnap | Belföld
MÁV: december 14-től érvényes az új menetrend, egyes vonalakon bővülhetnek a szolgáltatások
2025. November 16. 08:31, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor nagyon megdicsérte saját kormányzását
A miniszterelnök szerint Magyarországon van az egyik legstabilabb és leghatékonyabb kormányzás Európában.
2025. November 15. 08:37, szombat | Belföld
Magyar Levente: a tervezett ütemben épül Magyarország tengeri kikötője Triesztben
2025. November 15. 08:36, szombat | Belföld
A nemzeti konzultáció kitöltését kéri a miniszterelnök
Most még időben vagyunk, elmondhatjuk a véleményünket a brüsszeli bürokraták és a magyar baloldal háborús gazdasági terveiről - véli Orbán Viktor.
