Hírek
2017. Szeptember 13. 16:28, szerda |
Helyi
Forrás: mti.hu
Magyarország lesz a házigazdája jövőre a Turizmus Világnapjának
Budapest lesz a házigazdája 2018-ban a Turizmus Világnapjának az ENSZ Turisztikai Világszervezetének (UNWTO) keddi döntése értelmében
- közölte Ujhelyi István szocialista európai parlamenti (EP-) képviselő, aki részt vett a szervezet kínai ülésén.
Ujhelyi István az MTI-hez is eljuttatott közleményében kiemelte: személyesen kezdeményezte korábban, hogy Magyarország pályázza meg az esemény rendezési jogát, a döntés azonban a teljes magyar turisztikai szektor sikere is.
A képviselő az EP közlekedési és turisztikai szakbizottságának alelnökeként vett részt a kínai Csengtuban rendezett világtalálkozón, ahol ő tartotta az egyik nyitóelőadást. A közlemény szerint a rendezvényen százötven ország több mint ezer diplomatája, szakminisztere és közel ötezer turisztikai szakembere volt jelen.
-
A turizmus világnapjának az idén Katar, jövőre Magyarország, 2019-ben pedig India ad majd otthont.
Az ENSZ Turisztikai Világszervezetének (UNWTO) kezdeményezésére a turisztikai ágazat 1980 óta minden évben szeptember 27-én ünnepli a turizmus világnapját.
Guller Zoltán, a Magyar Turisztikai Ügynökség vezérigazgatója szerint az, hogy Budapest adhat otthont a jövő évi turizmus világnapjának, rendkívüli szakmai elismerés, és visszaigazolja a magyar turizmus folyamatosan javuló teljesítményét is.
A vezérigazgató az MTI-nek kedden elmondta: Budapest mint konferenciahelyszín továbbra is ott van az üzleti és államigazgatási döntéshozók térképén, amit az ilyen rendezvények csak tovább erősítenek.
Ismertetése szerint a turizmus világnapja helyszínét a régiók között rotációs alapon választják ki, Európa hat év után adhat újra ismét otthont a rangos eseménynek. Legutóbb 2012-ben Madridban volt a világnapi rendezvény. Tavaly a dél-kelet-ázsiai régióból Bangkok, az idén pedig Katar lesz a házigazda.
Guller Zoltán emlékeztetett: a 2018-as házigazda országot az UNWTO Európai Regionális Bizottságának június 6-i ülésén választották ki Moldovában, ahol egyhangúlag támogatták a magyar jelentkezést, most pedig a korábbi döntést az UNWTO közgyűlésén hagyták jóvá.
- A turizmus világnapi rendezvény minden évben egy meghatározott téma köré épül fel, az idén a fenntartható turizmus (“Sustainable Tourism – a tool for development”), jövőre pedig a turizmus digitális átalakulása (“Tourism and the digital transformation”) lesz a téma.
Magyarország számára ez óriási lehetőség, hiszen a World Tourism Day megszervezése az országra irányítja a figyelmet nemzetközi szinten, jó alkalom a turisztikai eredmények és tervek bemutatására, valamint az idén őszre elkészülő egységes országmárka és digitális stratégia ismertebbé tételére – emelte ki a vezérigazgató.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi
Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására
A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést
2025. December 31. 07:35, szerda | Életmód
Különleges meteorraj érkezik január első napjaiban
Január első napjaiban érkezik a Quadrantidák meteorraj, továbbá egy látványos négyes együttállás is megfigyelhető lesz az éjszakai égbolton - közölte a Svábhegyi Csillagvizsgáló hétfőn az MTI-vel.
2025. December 31. 07:34, szerda | Életmód
Lavina sodort el egy magyar házaspárt Dél-Tirolban, a férj meghalt
Lavina sodort el hétfőn egy magyar házaspárt az olaszországi Trentino-Alto Adige (Dél-Tirol) megye Aurina-völgyében, a férj meghalt, felesége viszont sértetlen maradt
2025. December 31. 07:33, szerda | Kék hírek
A NAV nevével visszaélve támadnak adathalász csalók
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) nevével visszaélve támadnak az adathalászatra specializálódott csalók, akik adó-visszatérítés lehetőségével kecsegtetik áldozataikat - közölte az adhatóság kedden az MTI-vel.
