Hírek
2016. Január 21. 08:22, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Magyarország tavaly 200 millió eurót fordított a bevándorlásra
Magyarország tavaly körülbelül 200 millió eurót (60 milliárd forintot) fordított a bevándorlásra, ehhez 7 millió eurónyi uniós támogatást kapott, ez a teljes költség 3,5 százaléka
- mondta Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára az M1 aktuális csatornán csütörtökön.
Az államtitkár felhívta a figyelmet arra, hogy az országba érkező kísérő nélküli kiskorúak ellátásához azonban az ország még szimbolikus támogatást sem kapott az Európai Bizottság migrációs alapjától.
Hozzátette: általában elmondható, hogy más országok jóval nagyobb támogatásokat kaptak a migrációs helyzet kezelésére. Példaként Ausztriát említette.
Rétvári Bence közölte: a magyar intézményrendszerben nagyon kevés, 48 hely volt tavaly az országba kísérő nélkül érkező kiskorúak befogadására, de voltak hosszú hónapok, amikor háromszáz gyermek is élt egyszerre a befogadóállomásokon. Ehhez felújításokra, bővítésekre volt szükség, Magyarország ezt költségvetési forrásból fedezte.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 31. 07:33, szerda | Belföld
MÁV: több járművet állítanak forgalomba az év végi, újévi időszakban bizonyos vonalakon
2025. December 31. 07:32, szerda | Belföld
Sulyok Tamás Kapu Tiborral együtt köszönti az újévet a közmédia csatornáin
Sulyok Tamás köztársasági elnök Kapu Tibor kutatóűrhajóssal együtt köszönti az új évet a közmédia csatornáin szerda éjfél után.
2025. December 30. 09:50, kedd | Belföld
Orbán Viktor évnyitó nemzetközi sajtótájékoztatót tart január 5-én
Orbán Viktor évnyitó nemzetközi sajtótájékoztatót tart január 5-én 11 órakor. A hírt a kormányfő a Facebook oldalán tette közzé hétfőn.
